Alexandre Leroy: „Jestem inwestorem, a nie mecenasem”

Przychodząc do sportów motorowych w wieku ponad czterdziestu lat, spadkobierca słynnej marki DIY nadal wspina się po szczeblach rywalizacji, dywersyfikując jednocześnie swoją działalność jako szef All Executive Car. Spotkanie z pasjonatem, którego jedną z cech jest wspieranie młodych, obiecujących kierowców.

opublikowany 28/04/2024 à 18:00

Dominik Dricot

0 Zobacz komentarze)

Alexandre Leroy: „Jestem inwestorem, a nie mecenasem”

Wspólne podróżowanie z Alexandrem Leroyem - Zdjęcie: Dominique Dricot / AUTOhebdo

Aleksandrze, dokąd idziemy?

Na szczycie wspinaczki na wzgórze Mont-Saint-Aubert. Belgię można nazwać Krainą Płaską – dotyczy to szczególnie regionu Tournai – ale są tam podjazdy. Jest to zaznaczone na wzgórzu na równinie Pikardii. Stamtąd, jeśli pogoda na to pozwala, widać Francję na wiele kilometrów. Idealne podsumowanie mojego życia: pochodzę z Północy i mieszkam w Belgii od ponad trzydziestu lat. Niedaleko jesteśmy od Mouscron, gdzie założyłem siedzibę All Exclusive Car (AEC). Wybrałem to miejsce, ponieważ jest to węzeł autostradowy niedaleko granicy francusko-belgijskiej. Dlatego zwracamy się do klientów z obu krajów.

I dlaczego na pokładzie a Porsche 911 Dakar?

To ukłon w stronę mojego podwójnego udziału w najsłynniejszym rajdzie. Ale także legendarnej przyjaźni francusko-belgijskiej. Pamiętajcie… René Metge zabłysnął Porsche w Dakarze dzięki programowi przygotowanemu przez Jacky’ego Ickxa. Obecny samochód nawiązuje wyglądem do samochodu, który triumfował w edycji afrykańskiej w 1984 roku, ale jest to również model ekskluzywny: wyprodukowano jedynie 2 egzemplarzy. Ponadto prześwit można zwiększyć o 500 milimetrów. Wystarczająco, aby ze spokojem stawić czoła odbiegającemu od wzorcowemu stanowi belgijskich dróg! Dzięki mocy 80 KM i napędowi na wszystkie koła to samochód dostarczający niesamowitych wrażeń.

Pod koniec życia wziąłeś udział w Dakarze!

Jak wszystko co związane ze sportem motorowym!

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów.

Pozostało Ci 90% do odkrycia.Już subskrybujesz?
Zaloguj się


  • Nieograniczone przedmioty premium
  • Magazyn cyfrowy od 20:XNUMX w każdy poniedziałek
  • Wszystkie numery AUTOhebdo dostępne od 2012 roku
COUV-2433

0 Zobacz komentarze)