Dakar – rekordowa lista załogi Team X-Raid

Zespół

opublikowany 11/11/2015 à 15:15

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Dakar – rekordowa lista załogi Team X-Raid

Zespół X-Raid będzie zaangażowany 12 Mini All4 Racing na Dakarze 2016 rozegrane od 3 do 16 stycznia w Boliwii i Argentynie. Po raz pierwszy struktura we Frankfurcie (Niemcy) pod przewodnictwem Svena Quandta wystawi tak wiele załóg na słynne wydarzenie rallye-rajd, poprzedni rekord z 2014 r. to jedenaście pojazdów.

Nassera Al-Attiyaha i jego pilot Mathieu Baumel będą starali się utrzymać zwycięstwo nabyte w zeszłym roku, przy czym Katarczyk odniósł w sumie dwa sukcesy, a pierwsze miejsce zajął w 2011 roku w Volkswagenie Touaregu 3.

Nani Rzym, który zwyciężył w 2014 roku, powróci teraz za kierownicą swojego rodaka Alexa Haro.

Orlando Nowa Fundlandia dołączy do drużyny Bernardo Graue grającej u siebie. „Możemy być szybcy na wielu terenach. Równowaga samochodu jest również niesamowita. Czuję dużą presję, ponieważ trasa w Argentynie będzie bardzo długa, ale przede wszystkim chcę walczyć o zwycięstwo.– skomentował lokalny pilot.

mikko hirvonen wystartuje w swoim pierwszym Dakarze u boku Michela Périna. Były pilot WRC przygotowany poprzez starty w Baja Aragon (Hiszpania), który odbył się w dniach 24–26 lipca, gdzie zajął trzecie miejsce, oraz w Rajdzie Maroka od 3 do 9 października, gdzie zajął piąte miejsce. „Będę po prostu starał się dotrzeć do mety. Brakuje mi doświadczenia w porównaniu do większości konkurentów”– podkreślił Fin.

Lista kierowców w barwach Team Hunt (Andreas Schulz), Guo Meiling (Min Liao), Boris Garafulic (Filipe Palmeiro), Stephan Scott (Holm Schmidt) i Erik van Loon (Wouter Rosegaar).

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz