Peterhansel utrzymuje prowadzenie w Rajdzie Chińskiego Jedwabnego Szlaku

Stéphane Peterhansel i Cyril Desprès utrzymują prowadzenie w Rajdzie Jedwabnego Szlaku Chin po zakończeniu 9. etapu w Peugeotach 2008 DKR.

opublikowany 07/09/2015 à 15:50

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Peterhansel utrzymuje prowadzenie w Rajdzie Chińskiego Jedwabnego Szlaku

Stéphane Peterhansel utrzymał prowadzenie w Rajdzie Jedwabnego Szlaku Chin, wyprzedzając swojego kolegę z drużyny Cyrila Desprèsa na koniec 9. etapu. Dzisiejsza trasa w Zhangye składała się jedynie z 2-kilometrowego super specjalnego, ale wynik zadecydował o kolejności startu do kolejnego etapu. Peterhansel uplasował się na drugim miejscu, a Desprès uzyskał szósty najszybszy czas.

Kierowcy producenta Sochaux stracili wczoraj nieco prowadzenia na trasie wydmowej o długości 167 km, zlokalizowanej pomiędzy Youqi i Zhangye. Lider imprezy dojechał do mety ze stratą 7 minut do czasu referencyjnego wyznaczonego przez Lui Kuna na swoim Mitsubishi Pajero MPR11.

„Minęło dużo czasu, odkąd widziałem takie potworne wydmy. Nawet w Dubaju! Wysoki na około 200 metrów! Piasek jest nośny, więc ułatwia sprawę, ale zastanawiasz się. Czy jadąc tam ryzykujemy, że utkniemy w lejku? Szukamy przepustki? Krótko mówiąc, nie było to łatwe, woleliśmy, żeby tak się stało. Lui Kun nas znokautował. Był naprawdę bardzo szybki. Oczywiście jest z okolicy i ma 500 koni mechanicznych, ale jest bardzo dobrym kierowcą. Gdy już byliśmy przed nami, próbowaliśmy za nim podążać. Na próżno ! Brawo dla niego”, rozpoznał Stéphane Peterhansel.

Cyril Desprès również ucierpiał na wydmach podczas tego wydarzenia. „Te 100 kilometrów wydm to Jarmark Tronowy! Biorąc pod uwagę ich wzrost, musieliśmy spędzić mądry dzień, nie podejmując żadnego ryzyka. Aby na niektóre z nich wspiąć się, trzeba było nabrać rozpędu, czasem nawet 300 metrów. I znowu DKR 2008 jest tam znacznie wygodniejszy niż jego konkurenci. Było gorąco, bo nie byliśmy sami. Byli tam także Stéphane, Liu i Christian (Lavieille). To było trudne ćwiczenie, bo można wytrzymać. Według śladów niektórym motocyklom nie udało się dotrzeć na szczyt, co było niezbędnym krokiem do odzyskania punktu GPS.– powiedział drugi pilot Peugeot.

SS8 (tymczasowy)
1. Lui Kun (CHN)/Liao (CHN) Mitsubishi Pajero MPR11 2h29mn52
2. Christian Lavieille (FRA)/Jean-Pierre Garcin (FRA) Haval +3?45
3. Stéphane Peterhansel (FRA)/Jean-Paul Cottret (FRA) Peugeot 2008 DKR +7?13
4. Cyril Despres (FRA)/David Castera (FRA) Peugeot 2008 DKR +8?03
5. Han Wei (CHN)/Pan Hong Yu (CHN) Haval +9?41

Ranking ogólny po SS8 (tymczasowy)
1. Stéphane Peterhansel (FRA)/Jean-Paul Cottret (FRA) Peugeot 2008 DKR
2. Cyril Despres (FRA)/David Castera (FRA) Peugeot 2008 DKR +22?56
3. Han Wei (CHN)/Pan Hong Yu (CHN) Haval +41?48
4. Christian Lavieille (FRA)/Jean-Pierre Garcin (FRA) Haval +43?11
5. Lui Kun (CHN)/Liao (CHN) Mitsubishi Pajero MPR11 +1h13:00

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz