Jakie artykuły są najczęściej czytane w 2023 roku na AUTOhebdo?

Zanim spojrzymy w przyszłość na rok 2024, zapraszamy do spojrzenia wstecz na miniony rok poprzez najczęściej czytane artykuły na portalu AUTOhebdo w tym roku.

opublikowany 31/12/2023 à 14:00

Doriana Grangiera

0 Zobacz komentarze)

Jakie artykuły są najczęściej czytane w 2023 roku na AUTOhebdo?

©DPPI

10 – Rajd Sonory – Sébastien Loeb i Fabien Lurquin w wypadkach!

Rajd Sonory – Sébastien Loeb i Fabian Lurquin w wypadkach!

Sébastien Loeb i Fabian Lurquin (Bahrain Raid Xtreme) obstawiali duże zakłady na Rajd Sonora, miejsce trzeciej rundy W2RC w Meksyku. Tandem francusko-belgijski rozpoczął imprezę na nogach, ale już po 12 km na 3. etapie BRX T1+ wpadł do rowu i zatrzymał się na dachu! Obaj piloci wyszli bez szwanku.

9 – Szczyt Pikes – Alpine i Dumas na podium, Shute zachowuje tytuł

Szczyt szczupaków – Alpine i Dumas na podium, Shute zachowuje tytuł

Za swój pierwszy udział w Pikes Peak Alpine wraz z Raphaëlem Astierem na pokładzie A110 Pikes Peak stanął na podium, za Romainem Dumasem i jego Fordem SuperVanem. Robin Shute, będący już zwycięzcą roku 2022, wygrał w czerwcu 101. edycję amerykańskiej wspinaczki górskiej.

8 – Rajd Azorów – Yannick Willocx, inżynier Loeba na Azorach: „Czułem się bezużyteczny…”

Yannick Willocx, inżynier Loeba na Azorach: „Czułem się bezużyteczny…”

Yannick Willocx ma 37 lat i doświadczenie. Pracując dla Skody i Hyundaia, Belg współpracował z Kalle Rovanperä, Esapekką Lappi, Janem Kopeckym, Dani Sordo, a obecnie Sami Pajari w Toksport. Będzie pamiętał swoje Rajd samochodowy Azorów z Sébastienem Loebem, które Francuz wygrał w kwietniu 2023 roku Skodą Fabia Rally2.

7 – WEC – Części „zapieczętowane” podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans 2023

Części „zapieczętowane” podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans w 2023 r

Kilka dni po przybyciu na miejsce podczas kontroli powyścigowej zabezpieczono kilka części 24 godziny Le Mans 2023. Szczególnie po stronie polskiej drużyny Inter Europol Competition, która zwyciężyła w kategorii LM P2. Wreszcie kilka tygodni później nr 34 został oczyszczony z wszelkich podejrzeń i można było zatwierdzić ostateczną klasyfikację.

6 – F1 – McLaren po raz pierwszy na świecie przetestuje w Austin

McLaren jako pierwszy na świecie przetestuje w F1 w Austin

McLaren nadal wprowadza innowacje Formuła 1. Rok po przetestowaniu dynamicznego sponsorowania za pośrednictwem paneli cyfrowych zainstalowanych w pobliżu kokpitu, brytyjski zespół wprowadził nowy materiał w swoim MCL60 podczas Grand Prix Stanów Zjednoczonych w Austin. Tam jednomiejscowy Orange został po raz pierwszy w tej dyscyplinie wyposażony w panele oznakowania kokpitu wykonane z włókna węglowego pochodzącego z recyklingu (rCF).

5 – WRC – Wyczyn Loeba i Biasion, który może zadecydować o tym, że Ogier będzie dążył do tytułu w 2023 roku

Wyczyn Sébastiena Loeba i Mikiego Biasiona, który może zadecydować o tym, że Sébastien Ogier będzie walczył o tytuł w 2023 roku

Kiedy Sebastian Ogier był liderem mistrzostw WRCpo Rajdzie Meksyku i to pomimo opuszczenia wydarzenia Gapençais mogli stanąć przed szansą na zdobycie dziewiątego tytułu mistrza nawet bez startowania we wszystkich pozostałych wydarzeniach w kalendarzu. Jeśli Sébastien Loeb w 2006 r. i Miki Biasion w 1988 r. osiągnęli to, kierowca Toyoty nie poszedł tą samą drogą.

4 – WEC – BoP: Dla prezesa Toyoty pigułka nie przeminęła

BoP: Dla prezesa Toyoty pigułka nie przeminęła

Pomimo fair play i dobrych słów Pascala Vasselona na zakończenie 24-godzinnego wyścigu Le Mans, w szeregach Toyoty, nie ośmieliliśmy się po późnej zmianie BoP podjętej zaledwie 10 dni przed wyścigiem, co szczególnie utrudniło Japońska firma stawia czoła zwycięzcom edycji Stulecia, Ferrari.

3 – Formuła E – Pożar przedwcześnie kończy pierwszy dzień testów

Pożar przedwcześnie kończy pierwszy dzień testów

Pierwszy dzień testów przedsezonowych Formuła Ew Walencji został naznaczony pożarem w garażu, który zmusił kierownictwo do zaprzestania działalności na torze. Pożar wybuchł w garażu firmy WAE Limited (wyłącznego dostawcy akumulatorów na mistrzostwa), kiedy zapalił się akumulator w samochodzie Roberta Shwartzmana (DS Penske).

2 – Pikes Peak – Sébastien Loeb: „To był niebezpieczny wyścig, cieszę się, że go ukończyłem”

Sébastien Loeb: „To był niebezpieczny wyścig, cieszę się, że ukończyłem”

Na kilka dni przed edycją Pikes Peak w 2023 r. Sébastien Loeb powrócił do własnej próby podjętej dziesięć lat wcześniej na pokładzie statku Peugeot 208T16. Niezwykłe przeżycie, które do dziś miło wspomina.

1 – WRC – Craig Breen zginął w wypadku w Chorwacji

Craig Breen ginie w wypadku w Chorwacji

Niestety, najczęściej czytanym artykułem w 2023 roku jest jeden z największych dramatów roku, jakim jest tragiczne zniknięcie Craiga Breena. Kierowca Hyundaia zginął w wypadku podczas prywatnych testów przed Rajdem Chorwacji. Szok dla świata rajdów i sportów motorowych, który już kilka miesięcy wcześniej pogrążył się w żałobie po śmierci Kena Blocka w styczniu. 1 lipca młody Dilano van’t Hoff dołączy do tej smutnej listy, będąc ofiarą śmiertelnego wypadku podczas wyścigu FRECA na torze Spa-Francorchamps (Belgia).

CZYTAJ TAKŻE > 50 naszych najlepszych kierowców roku… (od 5. do 1. miejsca)

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

0 Zobacz komentarze)