Rally-Raid – Daniel Elena: „Gimnastyka permanentna”

Po raz kolejny Daniel Elena, dołączając do Sébastiena Loeba podczas przygody z Peugeot Sport podczas Rallye du Maroc, odkrywa świat pilota rajdowego.

opublikowany 16/10/2015 à 16:06

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Rally-Raid – Daniel Elena: „Gimnastyka permanentna”

Para Sébastien Loeb ? Daniel Elena, który dziewięć razy zwyciężył w Rajdowych Mistrzostwach Świata, od kilku tygodni wraca do akcji w ramach przygotowań do programu rallye-napad Peugeot sport. Duet francusko-monegaski wystartował w ostatnim Rajdzie Maroka Peugeotem 2015 DKR w wersji 2008+ i nie miał łatwego wyścigu.

Po problemach z turbodoładowaniem nastąpiło przewrócenie, które spowolniło postęp pary Lionów, nawet jeśli Sébastien Loeb był zadowolony z tego marokańskiego doświadczenia. Dla Daniela Eleny odkrycie było kompletne z punktu widzenia nawigacji.

„To nie ma nic wspólnego. W WRC, nuty opisują zakręt za zakrętem, tam są znacznie mniej precyzyjne, Elena wyjaśnia. Używane słownictwo jest również zupełnie inne? Podobnie ogłoszenie następuje w sposób malejący pod względem przebiegu: wymaga to ciągłej gimnastyki umysłu…”

Sprawozdanie z Rallye du Maroc, a także nasze pytania i odpowiedzi z Danielem Eleną, przygotowane przez naszego specjalnego korespondenta, można znaleźć w numerze 2033 AUTOhebdo, dostępnym w wersji cyfrowej i w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz