Rally-Raid – Loebowi spodobały się wyzwania na Rallye du Maroc

Wyścig Sébastiena Loeba nie należał do najłatwiejszych w Rajdzie Maroka, ale Alzatczyk podołał wyzwaniu rajdu i zdobył cenne doświadczenie w przygotowaniach do Dakaru.

opublikowany 10/10/2015 à 10:28

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Rally-Raid – Loebowi spodobały się wyzwania na Rallye du Maroc

Peugeot sport nie odniósł sukcesu w Rajd samochodowy Z Maroka. Carlos Sainz wycofał się, prowadząc w wyścigu, podczas gdy Sébastien Loeb był natychmiast na spalonym, co umożliwiło mu zwycięstwo w naszym DKR2008+ z 15 roku wystąpił problem z turbosprężarką w pierwszym kroku. Najważniejsze dla Alzatczyka jest to, że udało mu się dojechać do mety i zgromadzić doświadczenie w ramach przygotowań do Dakaru, który rozpocznie się 3 stycznia w Buenos Aires (Argentyna).

„Rezultaty tego pierwszego rajdu są raczej pozytywne”, ogłosił dziewięciokrotny mistrz WRC. „Bawiliśmy się dobrze, a jeśli chodzi o osiągi, zobaczyliśmy, że możemy ścigać się po torach, na których jeździ się samochodem. Kiedy jesteśmy na wydmach lub w krzakach, gdzie musimy utrzymać kurs, jest to dla nas bardziej skomplikowane. Kiedy istnieją ukryte ślady, nadal czasami mamy trudności z ich znalezieniem. W każdym razie to doświadczenie pozwoliło nam poznać nasze mocne i słabe strony i teraz wiemy, w jakim kierunku pracować. »

Jeśli głównym celem producenta z Sochaux było gromadzenie doświadczenia, to ten wyścig pozwolił mu zauważyć, że nie wszystko było jeszcze na swoim miejscu. „Pomysł był taki, aby załoga Sébastien Loeb – Daniel Elena gromadziła doświadczenie”– podkreślił Bruno Famin, dyrektor Peugeot Sport. „Dotarli do końca, choć zabrakło im kilkudziesięciu kilometrów. Doświadczyli wielu trudności, bardzo zróżnicowanych warunków drogowych ze skomplikowaną nawigacją? Myślę, że intensywność szkoleń, które przeszli przez ostatnie pięć dni, była wysoka i skuteczna! »

Filmy z rajdu Maroka

Wyniki Rajdu Maroka

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Rallye du Maroc w numerze 2033 AUTOhebdo, dostępną od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)