Carlos Sainz dołącza do Forda w Dakarze, Nani Roma przedłuża przygodę

Ford ujawnił nazwiska swoich kierowców, którzy przybędą na przyszłoroczny Dakar. Amerykański producent zdecydował się postawić na doświadczonych Carlosa Sainza i Nani Roma.

opublikowany 10/05/2024 à 14:01

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Carlos Sainz dołącza do Forda w Dakarze, Nani Roma przedłuża przygodę

© Forda

Co jest lepszego niż doświadczenie, aby dotrzeć do Dakaru w 2025 roku? Prawdopodobnie nic. Aby zrealizować ten projekt za pomocą Raptora, Ford po prostu nie potrzebował nic więcej i niczego innego Carlos Sainz, czterokrotny zwycięzca największej rallye-rajd i obrońca tytułu oraz Nani Roma, który zwyciężył w zawodach zarówno na motocyklu (2004), jak i w samochodzie (2014). Ten ostatni jest już częścią domu, ponieważ w ostatniej edycji rywalizował z Rangerem T1+.

« Jestem bardzo podekscytowany tym nowym projektem wokół Dakaru, możliwością współpracy z Fordem po raz czwarty i możliwością powrotu do niego M-Sport, żeby znów zobaczyć Malcolma (Wilson, szef M-Sportu, zespołu powiązanego z Fordem za wyzysk) którego znam bardzo dobrze, naprawdę wspaniale jest wrócić, cieszy się Carlos Sainz senior. Moja historia z Fordem sięga 1987 roku i wydaje mi się, że byłem pierwszym kierowcą Malcolma [Wilson, założyciel M-Sportu], był wówczas jego pierwszym kierowcą fabrycznym i jestem z tego bardzo dumny. Jestem bardzo podekscytowany możliwością jazdy na Raptorze i podchodzenia do tego wielkiego wyzwania z wieloma celami. Jednym z nich jest pomoc Fordowi w zwycięstwie w Rajdzie Dakar. "

Dakar Ford M-Sport Nani Roma Carlos Sainz

Nani Roma (po lewej) i Carlos Sainz będą członkami drużyny w przyszłym roku. © Antonin Vincent / DPPI

Jeśli chodzi o Raptora, Ford wskazuje, że testy przed jego pojawieniem się w 2025 r. rozpoczęły się od ambicji przybycia na miejsce w gotowości na jeden z „najtrudniejszych wyścigów na świecie”. » Producent owalu ujawnił także pierwsze zdjęcie swojego behemota, nie zdradzając zbyt wiele. Widzimy tylko tył. Ogólnie rzecz biorąc, będziemy musieli poczekać trochę dłużej.

CZYTAJ TAKŻE > Po rozstaniu z Nasserem Al-Attiyahem Mathieu Baumel przerywa milczenie: „Musimy myśleć o przyszłości”

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)