Desafio Ruta 40, etap 2 – Moraes wyrusza, Al-Rajhi mistrzowie

Toyota Hilux była najwygodniejsza w tym szybkim odcinku specjalnym. Nasser Al-Attiyah nie może się doczekać kolejnych trzech etapów, aby dać znać o sobie.

opublikowany 05/06/2024 à 16:02

Medhiego Casauranga

0 Zobacz komentarze)

Desafio Ruta 40, etap 2 – Moraes wyrusza, Al-Rajhi mistrzowie

Toyota Hilux T1+ cieszyła się z tego szybkiego etapu. ©DPPI

Klasyfikacja Desafio Ruta 40, etap 2:

Klasyfikacja ogólna Desafio Ruta 40:

  • Drugi etap Desafio Ruta 40 2024, poprowadzony pomiędzy Kordobą a San Juan (Argentyna), uwydatnił prędkość maksymalną Toyota Hiluxa T1+. Autor trzeciego najszybszego czasu w poniedziałek, Lucas Moraes (Toyota), trafił w sedno, notując najlepszy czas we wtorek, co pozwoliło mu ugruntować trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej, niecałe 5 minut za liderem Yazeedem Al-Rajhi (Nadbieg Toyoty).
  • „To niesamowity dzień” – powiedział zwycięzca dnia. Zespół dał mi świetny samochód. Mój pilot Armand spisał się na najwyższym poziomie, ponieważ nie otrzymaliśmy żadnych kar za przekroczenie prędkości. (w strefach kontrolowanej prędkości. Przyp. red.). Cóż za bitwa z Yazeedem (Al-Rajhi) i Nasserem (Al-Attiyah)! Będziemy nadal atakować w ten sposób. »
  • Na jego ostatni rallye-rajd za kierownicą Prodrive Huntera w Rajdowych Mistrzostwach Świata (W2RC, Dacia Sandrider wystartuje w Rajdzie Maroka na początku października), Nasser Al-Attiyah celuje w zwycięstwo. Ustępujący dwukrotny mistrz świata jest na drugim miejscu, obok swojego francuskiego pilota Édouarda Boulangera.
  • „To był bardzo szybki etap, nie mogliśmy nadrobić zbyt wiele czasu, mówi Nasser Al-Attiyah. Dostałem karę za przekroczenie prędkości, ale nie jest ona zbyt poważna. Jutro (środa) zaczniemy z 3. miejsca, dzięki czemu będziemy mogli bardziej zaatakować. Środowy etap będzie bardziej techniczny, więc myślę, że wtedy naprawdę wystartuje Desafio Ruta 40. Zostały 3 dni ścigania! »
  • W środę trzeci etap okrążający tor San Juan Villicum będzie liczył 3 kilometrów, w tym 478 odcinków specjalnych.
  • „Kroki 3 i 4 będą najtrudniejsze, z pewnością te, które będą decydujące, powiedział Pablo Eli, dyrektor wyścigu. Istnieją ścieżki żwirowe, ale także równina solna o długości prawie 40 km, z wieloma bardzo różnymi rzekami. Z piaskiem, kamykami, płytami kamiennymi, ścieżkami czasem wąskimi, czasem szerokimi, z roślinnością lub bez... Będzie naprawdę wszystko! Nawet niezły kotlet. Planiści trasy kazali nam dodać 3 punkty orientacyjne na tych rzekach, ponieważ nawigacja nie była tam łatwa. Czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, może być zimno. Prawie cały odcinek specjalny odbędzie się w terenie lub na ledwo widocznych torach. To bez wątpienia najtrudniejszy etap w nawigacji. »

Medhiego Casauranga

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!

0 Zobacz komentarze)