Mistrz Scott Speed ​​​​w Global Rallycross z Volkswagenem

Scott Speed ​​został nowym mistrzem Global Rallycross po finale w Las Vegas.

opublikowany 05/11/2015 à 17:54

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Mistrz Scott Speed ​​​​w Global Rallycross z Volkswagenem

Scott Speed zastępuje Joni Wiman, stając się nowym światowym mistrzem Rallycross, Mistrzostwa Ameryki w tej dyscyplinie, zakończyły się finałem rozegranym w najbliższą środę, 4 listopada w Las Vegas (Nevada), gdzie Finn słusznie zwyciężył. Stary pilot czerwony Byk zapewnił sobie koronację, stając ostatni stopień na podium, po zdobyciu w sumie dwóch zwycięstw i siedmiu podium w 11 startach w całym sezonie. Nowy mistrz zdobył 36 punktów przewagi Tanner Foust.

„Zwycięstwo pod koniec pierwszego pełnego sezonu Volkswagena to wspaniały sukces Globalny Rallycross z Żukiem »– skomentował Jost Capito, dyrektor sportowy Volkswagena. „Garbus sprawdził się szczególnie w drugiej części sezonu (cztery zwycięstwa Volkswagena z rzędu w pięciu ostatnich spotkaniach). Zespół Volkswagen Andretti Rallycross i nasi technicy w Niemczech doskonale ze sobą współpracowali. W Global Rallycross zawsze jest blisko, co jeszcze bardziej nas cieszy, że udało nam się zdobyć ten tytuł. »

Volkswagenowi zabrakło dwóch punktów do tytułu producentów za Fordem.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz