30 lat później Roland Ratzenberger na zawsze w cieniu

Choć urozmaicona, pracowita kariera Austriaka została zniweczona przez śmiertelny wypadek podczas jego trzeciej próby startu w Grand Prix, 30 kwietnia 1994. Czas zrobił swoje, a nowe inicjatywy pozwalają spojrzeć na audycję od nowa pilot, który nigdy nie miał łatwo.

opublikowany 30/04/2024 à 09:10

Medhiego Casauranga

0 Zobacz komentarze)

30 lat później Roland Ratzenberger na zawsze w cieniu

©DPPI

Czy życie ma wyjątkową wartość? To pytanie, a priori wysoce filozoficzne, znalazło prostą odpowiedź 1 maja 1994 roku. Minęło trzydzieści lat, odkąd oświeceni entuzjaści Formuła 1 znać to. Nie, życie nie ma tej samej wartości. Śmierć Ayrtona Senny uczyniła go natychmiast ikoną dzięki magii telewizji na żywo, a fala uderzeniowa była tak silna, że ​​trzydzieści lat później tor Imola na krótko przed rozpoczęciem mistrzostw świata postawił gigantyczny baner z wizerunkiem Brazylijczyka wydarzenieWytrzymałość (WEC). Kierowcy, którzy w chwili wypadku na zakręcie Tamburello nawet nie urodzili się, znaleźli w trzykrotnym mistrzu świata F1 wzór do naśladowania, aż do powrotu barw na kasku. A zatem Roland Ratzenberger?

Oprócz Philippa inż 24 godziny Le Mans w 2019 r. czerwono-białe kolory austriackiej flagi noszonej przez mieszkańca Salzburga wyblakły. Na obwodzie Enzo e Dino nie wzniesiono żadnej steli Ferrari z Imoli. Jednak jego śmiertelny wypadek został uchwycony przez kamery na zakręcie Tosa podczas sobotnich kwalifikacji. Obraz był być może jeszcze bardziej mrożący krew w żyłach. Nie był jednak gwiazdą sportów motorowych, a tym bardziej punktem odniesienia do naśladowania. Dlatego wydawało się, że następnego dnia mały świat F1 się poruszył. W końcu smutny wyjazd z toru, szczególnie za kierownicą niechętnego samochodu, to pułapka, która wisi nad nosem każdego debiutanta w F1.

Od tego czasu dychotomia między Senną a Ratzenbergerem nigdy nie ustała

Medhiego Casauranga

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów.

Pozostało Ci 90% do odkrycia.Już subskrybujesz?
Zaloguj się


  • Nieograniczone przedmioty premium
  • Magazyn cyfrowy od 20:XNUMX w każdy poniedziałek
  • Wszystkie numery AUTOhebdo dostępne od 2012 roku
COUV-2433

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz