Jacky Ickx został Honorowym Obywatelem Spa

Miasto Spa postanowiło nadać Jacky'emu Ickxowi tytuł Honorowego Obywatela, składając hołd jego karierze wyścigowej.

opublikowany 30/04/2024 à 10:24

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Jacky Ickx został Honorowym Obywatelem Spa

©Instagram/Jacky Ickx

To wspaniała nagroda. Sześciokrotny zwycięzca 24 godziny Le Mans, dwukrotny wicemistrz świata F1, zwycięzca 24-godzinnego wyścigu w Spa, ale także biegu na 1000 km w Spa, Jacky Ickx otrzymał od belgijskiego miasta szczególne wyróżnienie. Były rekordzista zwycięstw w Sarthe został rzeczywiście Honorowym Obywatelem uzdrowiska.

« Dzień spędzony w Spa jest zawsze udanym dniem– uśmiechnął się obok Sophie Delettre, burmistrz Spa. Kiedy jednak masz szansę wziąć udział w Odrodzeniu Uzdrowiska i zostać Honorowym Obywatelem, staje się to dniem wyjątkowym. "

Dla Jacky'ego Ickxa jest to już trzecia nagroda tego typu po uzyskaniu tytułu Honorowego Obywatela Le Mans (2000) i Stavelot (2017).

Przed nim jedynym kierowcą, który otrzymał to samo wyróżnienie od miasta Spa, jest nikt inny Michael Schumacher w sierpniu 2012 roku. To jest mój drugi dom– zwierzył się ówczesny sześciokrotny zwycięzca Grand Prix Belgii. Czuję się, jakbym był w swoim salonie. »

CZYTAJ TAKŻE > Kolekcjoner Jacky Ickx jest dostępny

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz