52 lata temu Jean-Pierre Beltoise odniósł książęce zwycięstwo w deszczu Monako

Prowadząc legendarną rundę w Monako od początku do końca, ewoluując pod wpływem kaprysów nieba, w środku ruchu ulicznego tak intensywnego, jak i ogniotrwałego, Jean-Pierre Beltoise odniósł swoje jedyne zwycięstwo w 1972 r. i pokazał, że dorównuje mu największa, oferując BRM ostatni wielki sukces w swojej historii.

opublikowany 14/05/2024 à 12:20

Francois Hurel

0 Zobacz komentarze)

52 lata temu Jean-Pierre Beltoise odniósł książęce zwycięstwo w deszczu Monako

Przez 80 okrążeń Jean-Pierre Beltoise unikał wszelkich pułapek za kierownicą swojego BRM P160 © DPPI

Kiedy w październiku 1971 roku François Cevert wygrał GP Stanów Zjednoczonych na torze Watkins Glen (patrz Ah nr 2331), trzynaście lat po zwycięstwie Maurice'a Trintignanta w Monako, wielu fanów poczuło poczucie niesprawiedliwości. Ponieważ od połowy lat sześćdziesiątych francuskie odrodzenie miało drugie oblicze: Jean-Pierre'a Beltoise'a. W czasie triumfu jego młodego szwagra (Jean-Pierre poślubił Jacqueline Cevert) kończył najbardziej katastrofalny sezon w swojej karierze. Rozpoczął się tragedią na dystansie 60 km w Buenos Aires, która kosztowała życie Ignazio Giuntiego, po której nastąpiły różne kontrowersje i zawieszenia licencji (patrz Ah nr 1000), jego roku 2293 nie udało się uratować wynikami, ponieważ Matra MS1971 z nieregularny potencjał. W Matrze jego rolę nr 120 zajmował teraz Chris Amon. Rozczarowany

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów.

Pozostało Ci 90% do odkrycia.Już subskrybujesz?
Zaloguj się


  • Nieograniczone przedmioty premium
  • Magazyn cyfrowy od 20:XNUMX w każdy poniedziałek
  • Wszystkie numery AUTOhebdo dostępne od 2012 roku
COUV-2433

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz