Tour Auto – I na koniec Jaguar wygrywa! Znajdź rankingi VHC

Jaguary Type-E pokonały Shelby Cobra 289 po pięciu dniach i ponad 2 km rywalizacji pomiędzy Paryżem a Biarritz.

opublikowany 28/04/2024 à 14:10

Medhiego Casauranga

0 Zobacz komentarze)

Tour Auto – I na koniec Jaguar wygrywa! Znajdź rankingi VHC

Podobnie jak w roku 2023, Jaguary E-Type zdominowały kategorię historycznych pojazdów wyczynowych (HCV). © Piotr Auto

Le Wycieczka samochodowa 2024 wydał swój werdykt nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego w tę sobotę, 28 kwietnia. Na ulicach Biarritz (Pyrénées-Atlantiques), po przejechaniu ponad 2 km dróg przez Francję od Paryża, zwyciężył Jaguar Type-E.

Brytyjskie coupe powierzone Emmanuelowi Brigandowi i Yannowi Albertowi było najszybsze na odcinkach specjalnych i przejazdach na czterech znanych torach we Francji (Bugatti du Mans, Val de Vienne, Nogaro i Pau-Arnos). Jeśli jest to pierwsze zwycięstwo Emmanuela Briganda, Jaguar jest przyzwyczajony do sukcesów w historycznych zawodach organizowanych od 1992 roku przez Peter Auto. Firma z Coventry odnotowuje tam piąty i drugi z rzędu triumf.

Emmanuel Brigand dodaje ładną pozycję do swojej listy osiągnięć, kończąc zwycięstwo w stylu klasycznym Wytrzymałość Racing 2 w 2023 roku w Series by Peter Auto oraz tytuł mistrza kraju w Historic Tour również w 2023 roku.

Drugie miejsce zajęli Patrick i Alexandre Bonnardel, również podróżujący Jaguarem E-Type. Podium uzupełniają Amerykanin Frederic Wakeman i Brytyjczyk Patrick Blakeney-Edwards, specjaliści od Shelby Cobra 289.

Historię Tour Auto 2024 znajdziesz w kolejnym numerze AUTOtygodniowo, w sprzedaży w poniedziałkowy wieczór w wersji cyfrowej oraz w środę w kioskach.

Ranking Tour Auto 2024, zawody VHC:

Automatyczny ranking wycieczek 2024, częstotliwość VHC:

Medhiego Casauranga

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!

0 Zobacz komentarze)