Ben Keating zdumiony jazdą w Hyperpole: „To było magiczne”

Na pokładzie Corvette nr 33 Ben Keating wyprzedził konkurencję w Hyperpole i zdobył mistrzowskie pole position w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

opublikowany 09/06/2023 à 08:00

Doriana Grangiera

0 Zobacz komentarze)

Ben Keating zdumiony jazdą w Hyperpole: „To było magiczne”

Ben Keating rozkoszuje się swoją „magiczną” jazdą w Hyperpole © Joao Filipe / DPPI

„To było magiczne! Nie mam innego sposobu, żeby to powiedzieć…” Ledwo otrząsnął się z emocji, kilka minut po zakończeniu sesji Hyperpole w Le Mans Ben Keating wciąż był w siódmym niebie. Amerykanin właśnie zdobył swoje pierwsze pole position na torze Sarthe. Co więcej: kierowca Corvette C8.R był o 1″5 przed swoim najbliższym prześladowcą! Prawie wyczyn, biorąc pod uwagę, że amerykański wierzchowiec odniósł poważne obrażenia na kilka godzin przed środowymi kwalifikacjami.

Zwykle bardzo rozmowny, Ben Keating i tym razem nie uchylił się od reguły, szczegółowo wyjaśniając swoje doświadczenie z Hiperpolem. 51-letni kierowca po raz pierwszy wyjaśnił swoje pierwsze okrążenie z pomiarem czasu, mówiąc: „ doskonałe ssanie w Hunaudières » za Ferrari : „To było niesamowite i powiedziałem sobie, że nie mogliśmy trafić lepiej, do tego stopnia, że ​​zacząłem się zastanawiać, po co tam jesteśmy! » on precyzuje.

Korweta „tak dobrze dostosowany” dla Keatinga

Potem drugie latające okrążenie Corvettą „tak dobrze dostrojony, że nie musiałem się martwić o ograniczenia toru: samochód pojechał dokładnie tam, gdzie chciałem”, aby podpisać imponujący wynik 3'53″0. Zanim w końcu ukończysz ostatnie fantastyczne okrążenie z pomiarem czasu w ostatnich sekundach kwalifikacji.

„Nie sądziłem, że ktoś mnie pokona. Ale była czerwona flaga (…), słońce zaszło i opony naprawdę popisały się– wyjaśnił poleman z 24 godziny Le Mans. Powietrze było trochę chłodniejsze i zabrakło nam paliwa. Zrobiłem więc okrążenie toru, a potem okrążenie ataku. Byłem u maksymalnego szczytu opony, minimalnego szczytu paliwa, optymalnej temperatury…. To było naprawdę magiczne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wczoraj byliśmy o krok od zakwalifikowania się. »

W sobotę o 16:24 Corvette będzie miała zaszczyt przewodzić grupie na starcie XNUMX-godzinnego wyścigu Le Mans. Jednak apetytu Bena Keatinga nie można zaspokoić zwykłym pole position w Le Mans.

CZYTAJ TAKŻE > Antonio Fuoco: „Nie zostawiłem nic w rezerwie” w walce o pole position

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz