Corvette kontynuuje swój szalony powrót w Le Mans: „Jesteśmy w grze”

Pomimo problemów na początku wyścigu i po aż 2 okrążeniach straty, Corvette nr 33 po 3 godzinach wyścigu wróciła do czołowej trójki!

opublikowany 11/06/2023 à 09:52

Doriana Grangiera

0 Zobacz komentarze)

Corvette kontynuuje swój szalony powrót w Le Mans: „Jesteśmy w grze”

Corvette powraca do gry! © Frédéric Le Floc'h / DPPI

To jest ich „powrót”. 24 godziny Le Mans ! Saga o Corvetcie nr 33 przybrała niemal epicki obrót po 18 godzinach wyścigów i o 2:9 rano zajmowała 45. miejsce. Amerykański GTE-Am był jednak w złej sytuacji w pierwszej tercji imprezy: żółty samochód, ofiara problemu z prawym przednim amortyzatorem, utknął w garażu na kilka minut. Ostatecznie numer 33 pozostał prawie 3 okrążenia za…

Prawie 12 godzin i jedną noc później Corvette wraca do gry. Cztery okrążenia straty zostały odrobione dzięki licznym samochodom bezpieczeństwa, ale przede wszystkim dzięki szalonemu tempu trio Catsburg – Keating – Varrone. O godzinie 4:9 liderzy mistrzostw byli na 3. miejscu, na tym samym okrążeniu co prowadzący samochód! Naddźwiękowa Corvette, która odzyskała nadzieję na ostateczne zwycięstwo w tej kategorii.

Postać amerykańskiej ekipy Ben Keating jak zwykle delektował się swoją imponującą epopeją. „Uwielbiam robić długie przejazdy w Le Mans. Dosłownie myślę, że zrobiłbym swoje sześć godzin bez przerwy, gdyby mi pozwolili– zwierzył się 51-letni Amerykanin. To nie jest bardzo fizyczny tor, więc nie mam problemu z długimi przejazdami. Miałem wrażenie, że samochód jest naprawdę trudny w prowadzeniu. Plan był taki, że poczekamy, aż w niedzielny poranek zrobi się jasno, aby wykorzystać Nicky'ego i Nico jeden po drugim, aby odebrać nasz pojazd, ponieważ kiedy wschodzi słońce, mogę być szybszy niż w nocy. »

Korweta „nie ma czasu na odpoczynek”

Uspokojony tempem Corvetty pomimo problemów na początku wyścigu, Ben Keating jest przekonany, że zwycięstwo jest wciąż w zasięgu, co może być jednym z największych powrotów podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans. „Nico nie czuł się dobrze (po swoim pierwszym przejeździe). Dobra wiadomość jest taka, że ​​czuje się znacznie lepiej i jest szybki w samochodzie. Jesteśmy w mieszance. W tym momencie nie chcesz tracić czasu. Myślę, że bylibyśmy w lepszej sytuacji, gdybym jechał przy świetle dziennym, ale nie mieliśmy takiego luksusu. Pójdziemy z tym i zobaczymy, dokąd nas to zaprowadzi. »

To samo dotyczy Nico Varrone, który podkreśla wysiłki swojego zespołu. „Naciskamy i musimy nadrobić zaległości. Nie mamy czasu na odpoczynek ani nic innego, jak tylko jechać tak szybko, jak to możliwe. Myślę, że to dwa dobre przekaźniki. Nasz zespół wykonał dobrą robotę. Musimy dalej naciskać i zobaczyć, gdzie jesteśmy. » Zwycięstwo byłoby także wielką zemstą dla Corvetty, która w 2 roku została brutalnie wyeliminowana przez LM P2022, gdy znajdowała się na czele.

CZYTAJ TAKŻE > WIDEO – Wypadek Peugeota nr 94 w Hunaudières

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz