Corvette fantastycznie powraca i wygrywa 24-godzinny wyścig Le Mans w GTE Am

Korweta nr 2 Bena Keatinga, Nicolasa Varrone i Nicky’ego Catsburga, opóźniona o 33 okrążenia na początku wydarzenia, dokonała wyczynu i zwyciężyła w 24-godzinnym wyścigu Le Mans 2023 w GTE Am, po raz ostatni w kategorii GTE .

opublikowany 11/06/2023 à 16:04

Doriana Grangiera

0 Zobacz komentarze)

Corvette fantastycznie powraca i wygrywa 24-godzinny wyścig Le Mans w GTE Am

Corvette zwycięża w wielkim stylu w 24-godzinnym wyścigu Le Mans! © Paulo Maria / DPPI

  • Odkupienie, zemsta, demonstracja: słowa nie opiszą zwycięstwa Corvette w wyścigu 24 godziny Le Mans 2023, w kategorii GTE Am. Ben Keating, Nicolas Varrone i Nicky Catsburg zwyciężyli w edycji Stulecia za ostatni sezon istnienia kategorii GTE Am.
  • Wyścig – i tydzień – pełen zwrotów akcji dla amerykańskiego zespołu. Po wypadku podczas pierwszego treningu swobodnego Corvette w ostatniej minucie wzięła udział w środowych kwalifikacjach, a w czwartek zdobyła wspaniałe pole position. Potrącony na początku C1.R doznał problemu mechanicznego z prawym przednim amortyzatorem, co zmusiło go do pozostania w boksie przez około dziesięć minut. Rozpoczynając 8 okrążenia za liderami, trzej kierowcy włożyli ogromny wysiłek, aby wrócić na prowadzenie i wygrać edycję Stulecia.
  • Corvette mści się po strasznym i okrutnym rozczarowaniu w zeszłym roku, kiedy LM P2 wysłała ją na bariery w Mulsannes, prowadząc w kategorii GTE Pro. To pierwsze zwycięstwo Corvette w Le Mans od 2015 roku.
  • Podium w kategorii GTE Am uzupełniaAston Martin Numer 25 z zespołu ORT by TF, reprezentowanego przez Ahmada Al Harthy'ego, Michaela Dinana i Charliego Eastwooda, oraz Porsche z numerem 86 z zespołu GR Racing prowadzonego przez Michaela Wainwrighta, Benjamina Barkera i Riccardo Perę.
  • Mimo że przez większą część wyścigu Żelaznej Damie znajdowały się w pierwszej trójce, zabrakło im miejsca na podium. Zwróć uwagę na rezygnację z Ferrari Numer 83 prowadzony przez Lilou Wadoux w sobotę o godzinie 19:XNUMX po wypadku podczas deszczu.

24-godzinny wyścig Le Mans – kategoria GTE Am

CZYTAJ TAKŻE > Ferrari wygrywa stulecie 24-godzinnego wyścigu Le Mans!

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz