Dillmann pozbawiony Le Mans, Novalak awansowany do Interu Europolu

Inter Europol Competition dokonał zmian w załodze na 24-godzinny wyścig Le Mans w roku 2024. Tom Dillmann nie będzie już tam obecny, a za kierownicę zasiądzie Clément Novalak.

opublikowany 03/05/2024 à 10:09

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Dillmann pozbawiony Le Mans, Novalak awansowany do Interu Europolu

© Konkurs Inter Europol

Sprawy zaczynają się zmieniać wśród posiadaczy tytułu w LMP2. Inter Europol Competition rzeczywiście ogłosił zmiany w załodze w ramach przygotowań do 92e wydanie 24 godziny Le Mans (15-16 czerwca). Od lutego i publikację pierwszej listy uczestników, Jakub Śmiechowski i Tom Dillmann zostali potwierdzeni na pokładzie polskiego Oreca 07 nr 34.

Od tej chwili załoga tego ostatniego jest w komplecie, ale z tej przeróbki przetrwał jedynie Jakub Śmiechowski. Rzeczywiście Tom Dillmann ostatecznie nie będzie częścią przygody w Sarthe. Pozostałe dwa miejsca w drugim konkursie Inter Europol Competition Oreca 07 przypadły znajdującym się w rezerwach Klemensowi Nowalakowi i Władysławowi Łomko.

« To mój drugi udział w 24-godzinnym wyścigu w tym roku i mam nadzieję, że po opuszczeniu Daytony będzie mi łatwiej! (kontuzja nogi i biodra podczas ostatniej sesji treningowej), powierza Klemens Nowalak. Nie mogę się doczekać, żeby tam być; To ulubiony wyścig kierowców i wszyscy nie możemy się go doczekać.

Bycie częścią tak silnego zespołu, który wygrał w zeszłym roku, dodaje mi dużej pewności siebie. Będzie dużo przygotowań, ale jazda nocą na tak wspaniałym torze i pokonywanie pojawiających się wyzwań będzie świetną zabawą. Uważam to za domowy wyścig i mam nadzieję, że przyniesie mi te dodatkowe dziesiątki. "

CZYTAJ TAKŻE > Pełny program 24-godzinnego wyścigu Le Mans 2024

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)