Testy Felipe Drugovicha w Action Express Racing

Czy Felipe Drugovich, obecny podczas testów na Laguna Seca z Action Express Racing, weźmie udział w nadchodzących 24-godzinnym wyścigu Le Mans za kierownicą czerwonego Cadillaca V-Series.R?

opublikowany 25/04/2024 à 12:30

Walenty GLO

0 Zobacz komentarze)

Testy Felipe Drugovicha w Action Express Racing

©Instagram/Felipe Drugovich

Czy Felipe Drugovich będzie na początku 24 godziny Le Mans w kategorii Hypercar? Brazylijski kierowca zamieścił wczoraj wieczorem na swoim koncie na Instagramie zdjęcia i film, które nie pozostawiają wiele miejsca na interpretację: mistrz Formuła 2 FIA 2022 jest obecna na Laguna Seca w celu testów IMSA z Action Express Racing.

Niektóre plotki wskazują, że Felipe Drugovich wystartuje w kolejnych 24-godzinnym wyścigu Le Mans z amerykańskim zespołem, zaproszonym na klasyk Sarthe dzięki tytułowi IMSA. Jednak czerwony Cadillac V-Series.R ma już trzech kierowców na sezon długodystansowy przez Atlantyk: Pipo Derani, Jack Aitken i Tom Blomqvist. Kogo w takim wypadku mógłby zastąpić? To ostatnie wydaje się najbardziej prawdopodobne, gdyż pełni jedynie funkcję wzmocnienia rękawówWytrzymałość Cup, a przede wszystkim nie figuruje na liście zgłoszeń do 24-godzinnego wyścigu Le Mans publikowanej przez Automobile Club de l'Ouest (ACO).

Biorąc udział w European Le Mans Series w tym sezonie z Vector Sport w LM P2, jesteśmy w stanie potwierdzić, że rezerwa Aston Martin F1 nie będzie w Sarthe z brytyjską drużyną obok Ryana Cullena i Stéphane’a Richelmiego. Powodem byłaby zatem kadencja w klasycznym stylu Le Mans w wyższej kategorii.

Podczas gdy Aston Martin w dalszym ciągu przygotowuje się do wejścia do wyścigowej wersji Walkirii w roku 2025, w dalszym ciągu przygotowuje się do wejścia do wyścigowej wersji Valkyrie, pomnożenie programów Felipe Drugovicha rodzi również pytania dotyczące ewentualnych przygotowań do wejścia do Hypercar w przyszłym sezonie.

CZYTAJ TAKŻE > Autohebdo x Porsche: wygraj 1 karnet medialny na 24-godzinny wyścig Le Mans + 2000 euro

Walenty GLO

Dziennikarz. Reporter rajdowy (WEC, IMSA, ELMS, ALMS) i czasami F1 lub IndyCar.

0 Zobacz komentarze)