Formuła Racing zastępuje Spirit of Race w 24-godzinnym wyścigu Le Mans

Zmiana na liście zgłoszeń do 24-godzinnego wyścigu Le Mans 2024: wpis Spirit of Race w kategorii LMGT3 zostaje zastąpiony wpisem Formula Racing.

opublikowany 27/04/2024 à 10:45

Walenty GLO

0 Zobacz komentarze)

Formuła Racing zastępuje Spirit of Race w 24-godzinnym wyścigu Le Mans

W tym roku w Barcelonie w ELMS zwyciężył Formula Racing – Eric Alonso / DPPI

Wpisana wcześniej na listę rezerwistów duńska ekipa Formula Racing awansuje na listę chętnych na kolejną 24 godziny Le Mans (15-16 czerwca). Zwycięski w 4-godzinnym wyścigu w Barcelonie, otwierającym rundę sezonu European Le Mans Series 2024, w kategorii GT3, zespół odzyskuje wpis od Spirit of Race. W wydarzeniu miała wziąć udział szwajcarska reprezentacja w składzie Duncan Cameron, Matthew Griffin i David Perel.

Trzej mężczyźni zostaną zastąpieni przez rodzinę Laursenów, ojca Johnny'ego (już na starcie w 2016 r.) i jego 17-letniego syna Conrada (1. udział), a także trzeciego kierowcę, którego nazwisko nie jest jeszcze znane. W European Le Mans Series duetowi towarzyszy Nicklas Nielsen, ale na starcie 24-godzinnego wyścigu Le Mans w kategorii Hypercar pojawi się już z Ferrari. Ze względów regulacyjnych ten nowy wpis będzie działał pod nazwą Spirit of Race i pod szwajcarską flagą. Rodzina Laursenów pojedzie do Sarthe Ferrari 296.

« To niesamowita wiadomość, która nas trochę dziwi, bo znaleźliśmy się na liście rezerwowej, powiedział szef zespołu Formuły Racing Allan Jørgensen. 24-godzinny wyścig Le Mans to najbardziej prestiżowa impreza motoryzacyjna na świecie i każdy zespół samochodowy w naszym sporcie marzy o zwycięstwie w tym legendarnym wydarzeniu, łącznie z nami. Jesteśmy dumni i niecierpliwi, że po raz drugi w naszej historii znajdziemy się na polach startowych. » W 35 roku Formula Racing zajęła 2016. miejsce z Johnnym Laursenem, ale także Christiną Nielsen i Mikkelem Macem.

CZYTAJ TAKŻE > Testy Felipe Drugovicha w Action Express Racing

Walenty GLO

Dziennikarz. Reporter rajdowy (WEC, IMSA, ELMS, ALMS) i czasami F1 lub IndyCar.

0 Zobacz komentarze)