Habsburg zapewnia, że ​​wystąpi w Le Mans i będzie w świetnej formie

Nieobecny na Spa-Francorchamps po tym, jak przegapił Imolę, Ferdinand Habsburg zapewnia, że ​​na starcie 24-godzinnego wyścigu Le Mans pojawi się z Alpine pomimo kontuzji pleców.

opublikowany 08/05/2024 à 17:29

Walenty GLO

0 Zobacz komentarze)

Habsburg zapewnia, że ​​wystąpi w Le Mans i będzie w świetnej formie

Ferdynand Habsburg w Katarze - Fot. Germain Hazard / DPPI

Kontuzjowany w plecy po wypadnięciu z toru podczas prywatnych testów w Motorland Aragon Ferdinand Habsburg zostaje zastąpiony na torze Spa-Francorchamps po raz drugi z rzędu przez Julesa Gounona wAlpine nr 35, co miało już miejsce podczas 6-godzinnego wyścigu w Imoli. Jeżeli istniałyby jakiekolwiek wątpliwości co do jego udziału w 24 godziny Le MansAustriak opublikował na swoim koncie na Instagramie film, w którym zapewnia, że ​​będzie na starcie klasyka Sarthoise i na 100% swoich środków.

« Właśnie zacząłem treningi siłowe i przygotowania, aby mieć pewność, że wrócę do formy przed Le Mans, – mówi Habsburg. To bardzo dziwne, że nie mogę być w ten weekend w Spa z moim zespołem Alpine. Całym sercem jestem z moimi kolegami z drużyny, Paulem-Loupem (Chatin), Charlesem (Milesi) i Julesem (Gounon). »

« To dziwna sytuacja, nie mieć kontroli nad szybkością leczenia, ale taka jest rzeczywistość, Przyznaje. Upewniam się, że kiedy dostanę szansę, aby wrócić do samochodu wyścigowego i robić to, co kocham, będę tam na 100% i lepiej niż przed wypadkiem. Dziękuję wszystkim za wiadomości. Powodzenia przy Alpine w ten weekend. »

Pierwsza bezpłatna sesja treningowa w ramach 6-godzinnego wyścigu w Spa-Francorchamps odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 11:30.

Walenty GLO

Dziennikarz. Reporter rajdowy (WEC, IMSA, ELMS, ALMS) i czasami F1 lub IndyCar.

0 Zobacz komentarze)