ACO potwierdza koniec LM P2 w WEC od 2024 roku

Zgodnie z przewidywaniami od wielu miesięcy, kategoria LM P2 zniknie z Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA (WEC) w 2024 roku. Pozostanie wiodącą kategorią w Asian Le Mans Series i European Le Mans i zachowa ważne miejsce dla 24 godziny Le Mans.

opublikowany 09/06/2023 à 10:15

Doriana Grangiera

0 Zobacz komentarze)

ACO potwierdza koniec LM P2 w WEC od 2024 roku

LMP2 w WEC, to już koniec © Julien Delfosse / DPPI

Koniec LM P2 w WEC był już bardzo zaawansowany, co potwierdzono w ten piątek. Podczas tradycyjnej konferencji prasowej na marginesie 24 godziny Le Mans, ACO potwierdziło rezygnację z kategorii w mistrzostwach świataWytrzymałość FIA od sezonu 2024.

Spodziewane zniknięcie, będące konsekwencją masowego pojawienia się producentów w Hypercar i wprowadzenia LMGT3 w przyszłym roku.

LM P2 jednak nie zniknie. Kategoria ta pozostanie sztandarową dywizją dwóch kontynentalnych mistrzostw w wyścigach długodystansowych, Asian Le Mans Series i European Le Mans Series.

ACO zarezerwuje dla niego co najmniej 15 miejsc w startach 24-godzinnego wyścigu Le Mans w roku 2024. Miejsca te zostaną przydzielone zespołom biorącym udział w seriach ze znakiem ACO.

Przypominamy, że w grudniu ubiegłego roku ACO i FIA podjęły decyzję o przełożeniu wprowadzenia nowej generacji LM P2 na rok 2026.

CZYTAJ TAKŻE > 24-godzinny wyścig Le Mans – Hyperpole: Ferrari na pole position 50 lat później!

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

0 Zobacz komentarze)