Porsche wznawia akcję „Wyścigi na cele charytatywne” podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans

Drugi rok z rzędu niemiecki producent będzie ścigał się w szczytnym celu podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans 2024, przekazując darowiznę za każde okrążenie ukończone przez trzy oficjalne Porsche 963 w Sarthe.

opublikowany 13/05/2024 à 09:43

Doriana Grangiera

0 Zobacz komentarze)

Porsche wznawia akcję „Wyścigi na cele charytatywne” podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans

© Porsche

Porsche kontynuuj swoje dobre nawyki 24 godziny Le Mans. Z trzema pojazdami służbowymi i taką samą liczbą pojazdów prywatnych (dwa JOTA, jeden Proton Competition) niemiecki producent przyjedzie do Sarthe z prawdziwą armadą sześciu samochodów. Przede wszystkim, podobnie jak w 2023 r., firma ze Stuttgartu będzie ścigać się w szczytnym celu, kontynuując inicjatywę „Racing for Charity” podczas 92. edycji (15–16 czerwca) imprezy Sarthe.

Zasada jest prosta: Porsche przekaże 750 euro za każde okrążenie wyścigu ukończone przez trzy samochody oficjalne, czyli numer 4 trio Jaminet – Nasr – Tandy, numer 5 załogi Campbell – Christensen – Makowiecki Nr 6 Lotterer – Estre – Vanthoor. Kwota zebrana w ramach tej akcji zostanie następnie przekazana trzem inicjatywom charytatywnym wspierającym ciężko chore dzieci i ich rodziny.

Darowizny o wartości 911 000 euro w 2023 r

W 2023 roku dochód został przekazany trzem organizacjom: Children's Hearts Save eV, Interplast Germany eV i Ferry Porsche Foundation. W zeszłym roku, z okazji stulecia 24-godzinnego wyścigu Le Mans, trzy oficjalne Porsche 963 przejechały łącznie 733 okrążenia. Zaowocowało to darowizną w wysokości 549 750 euro, którą niemiecki producent ostatecznie zwiększył do 911 000 euro w nawiązaniu do swojego flagowego modelu.

„Jesteśmy zachwyceni możliwością ponownego udziału w Racing for Charity w tym roku, wyjaśnia dr Sebastian Rudolph, prezes zarządu Fundacji Ferry Porsche. Ubiegłoroczny datek przeznaczyliśmy na wsparcie ciężko chorych dzieci i ich rodzin. Naszym celem było rozbudzenie radości życia w trudnych czasach i podarowanie osobom dotkniętym przestojami, promieni nadziei i towarzystwa. Z niecierpliwością czekamy na wsparcie tego ważnego dzieła tegoroczną darowizną. Fundacja Ferry Porsche powstała w maju 2018 roku z okazji 70-lecia marki Porsche. Działalność fundacji skupia się na dzieciach, młodzieży i ich rodzinach. »

Porsche będzie wspierać tę akcję przez cały weekend w Sarthe, w szczególności poprzez naklejki „Racing for Charity” na trzech oficjalnych samochodach po wewnętrznej stronie prawego przedniego błotnika.

CZYTAJ TAKŻE > Ekstrawagancki pan Andlauer, autor niezwykłego występu w 6H of Spa

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz