United Autosports pełną parą przed 24-godzinnym wyścigiem Le Mans

United Autosports potwierdziło listę kierowców, którzy zasiądą w Oreca 07 z numerem 22 podczas nadchodzącego 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

opublikowany 02/05/2024 à 17:00

Walenty GLO

0 Zobacz komentarze)

United Autosports pełną parą przed 24-godzinnym wyścigiem Le Mans

Zdjęcie: DPPI

United Autosports jest wyprzedany 24 godziny Le Mans. Anglo-amerykański zespół ogłosił w Sarthe swoje najnowsze sterowniki dla kategorii LM P2. Po Benie Keatingu, Benie Hanleyu i Filipe Albuquerque na 23. miejscu w LM P2 Pro-Am zespół Zaka Browna i Richarda Deana potwierdził trzy nazwiska, które zajmą 22. miejsce w LM P2.

Oliver Jarvis był już sławny. Doświadczony brytyjski zawodnik, który od 40 stycznia skończy 9 lat, będzie kojarzony z młodym Bijoyem Gargiem (21 l.), aktualnym mistrzemIMSA VP Racing SportsCar Challenge i Nolan Siegel (19), trzeci w Indy NXT 2023, który zadebiutował w IndyCar w tym roku podczas pozamistrzowskiej rundy Thermal Clubu. Kalifornijczyk wyróżnił się już w wyścigach długodystansowych przez Atlantyk zwycięstwem w LM P2 podczas 6-godzinnego wyścigu w Glen w zeszłym roku i podium w LM P3 podczas ostatnich 24-godzinnego wyścigu w Daytona.

« Obserwuję Nolana odkąd pojawił się w LM P2, mówi dyrektor generalny United Autosports Richard Dean. Jego postępy, począwszy od Indy NXT, a teraz podczas testów IndyCar, są bardzo imponujące. Bijoy był świetnym dodatkiem do naszych zespołów IMSA i WIĄZY w 2024 r. – a po zdobyciu podium w Sebring nie mogę się doczekać, aż zobaczę, jak zmierzy się ze swoim pierwszym Le Mans. A potem Olly Jarvis już zwyciężył w Sarthe (w LM P2 w 2017 r., przyp. red.). On wie, co robić. »

24-godzinny wyścig Le Mans 2024 odbędzie się w dniach 15 i 16 czerwca.

CZYTAJ TAKŻE > Albert Costa nie pojawi się na starcie 24-godzinnego wyścigu Le Mans

Walenty GLO

Dziennikarz. Reporter rajdowy (WEC, IMSA, ELMS, ALMS) i czasami F1 lub IndyCar.

0 Zobacz komentarze)