4H Barcelony – H+1: COOL Racing na czele

Lorenzo Fluxa skorzystał z wznowienia wyścigu, aby zaskoczyć Filipa Ugrana (United Autosports) i pod koniec pierwszej godziny wyprowadzić COOL Racing na prowadzenie w 4-godzinnym wyścigu w Barcelonie.

opublikowany 14/04/2024 à 12:29

Walenty GLO

0 Zobacz komentarze)

4H Barcelony – H+1: COOL Racing na czele

Zdjęcie: Eric Alonso / DPPI

  • 4-godzinny wyścig w Barcelonie, pierwszy wyścig europejskiego sezonu 2024 Le Mans Seria rozpoczęła się w tę niedzielę o 11:30.
  • Zespół United Autosports Oreca z numerem 22 wystartował z pole position dzięki występowi Bena Hanleya dzień wcześniej podczas kwalifikacji. Jego kolega z drużyny Filip Ugran utrzymał tę przewagę przed Lorenzo Fluxą (COOL Racing) na starcie. Sarah Bovy (Żelazna Dama) również utrzymała pierwsze miejsce w GT3.
  • Ugran i Fluxa szybko objęli dobre prowadzenie na czele wyścigu, po czym po piętnastu minutach wyścigu uruchomił się pierwszy żółty kolor Full Course Yellow, spowodowany obróceniem się Ligiera JS P320 nr 5 RLR M Sport w ostatnim sektorze. Hiszpan wykorzystał wznowienie wyścigu pięć minut później, aby zaskoczyć Ugrana i przejąć kontrolę nad wyścigiem.
  • Robert Kubica (AO by TF) zjechał do pit lane po około dwudziestu minutach wyścigu tylko z powodu uszkodzonego przodu samochodu.
  • Ryan Cullen (Vector Sport) i Alejandro Garcia (COOL Racing) zderzyli się po niecałych trzydziestu minutach wyścigu i wylądowali na żwirze, uruchamiając wirtualny samochód bezpieczeństwa. Kilka drużyn wykorzystało sytuację do pierwszego przystanku, w tym liderzy Fluxa i Ugran.
  • Hiszpan i Rumun zajmują dwie pierwsze pozycje na koniec pierwszej godziny wyścigów w Barcelonie. Giorgio Roda (Proton Competition nr 77) jest na pierwszym miejscu w LM P2 Pro-Am. Julien Gerbi (Team Virage) prowadzi w kategorii LM P3. Sarah Bovy (Żelazna Dama) prowadzi GT3.

Klasyfikacja 4 Godziny Barcelony – H+1:

Walenty GLO

Dziennikarz. Reporter rajdowy (WEC, IMSA, ELMS, ALMS) i czasami F1 lub IndyCar.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz