4H du Castellet – EL1: Jakobsen przed Drugovichem

Malthe Jakobsen (COOL Racing) w najbliższy piątek ustanowił najlepszy czas w pierwszym treningu wolnym z 1-godzinnego wyścigu w Le Castellet, drugiej rundzie sezonu ELMS 4.

opublikowany 03/05/2024 à 13:25

Walenty GLO

Zwyciężył w 4-godzinnym wyścigu w Barcelonie, otwierającym rundę europejskiego sezonu 2024 Le Mans Series, trio Lorenzo Fluxa – Malthe Jakobsen – Ritomo Miyata jest już w czołówce 4 Hours of Le Castellet, drugiego spotkania w tym roku. Duński pilot, rezerwista Peugeot en WEC, ustaw czas referencyjny dla ćwiczenia swobodnego 1 na 1:41.186. Pokonał Brazylijczyka Felipe Drugovicha, mistrza m.in Formuła 2 FIA 2022 o 0.210 sekundy. Louis Delétraz (AO z TF) stanął na podium tej sesji z czasem 0.290 sekundy.

DKR Engineering zajęło pierwsze miejsce w LM P3, a Francuz Julien Andlauer ustanowił najlepszy czas GT3 za kierownicą Porsche 911 nr 60 z konkursu Proton.