COOL Racing wygrywa 4-godzinny wyścig w Barcelonie

COOL Racing wygrał 4-godzinny wyścig w Barcelonie, otwierającą rundę sezonu European Le Mans Series 2024, z Lorenzo Fluxą, Ritomo Miyatą i Malthe Jakobsenem.

opublikowany 14/04/2024 à 15:33

Walenty GLO

0 Zobacz komentarze)

COOL Racing wygrywa 4-godzinny wyścig w Barcelonie

Foto: Paulo Maria / DPPI

  • Europejski sezon 2024 Le Mans Seria rozpoczęła się w tę niedzielę 14 kwietnia wyścigiem 4 Hours of Barcelona. Szwajcarski zespół COOL Racing zwyciężył w Katalonii z numerem 37 prowadzonym przez Lorenzo Fluxę, Ritomo Miyatę i Malthe Jakobsena.

  • Hiszpan skierował swój zespół na właściwy tor, zaskakując Filipa Ugrana podczas restartu wyścigu po żółtym kolorze pełnego toru wypuszczonym zaledwie po piętnastu minutach wyścigu. Rumun z ekipy United Autosports wystartował z pole position po występie Bena Hanleya podczas sesji kwalifikacyjnej dzień wcześniej.
  • Szwajcarska drużyna zdominowała resztę zawodów i nie martwiła się aż do flagi w szachownicę. Na podium stanęli Algarve Pro Racing (Matthias Kaiser, Olli Caldwell, Alex Lynn) i United Autosports (Ugran, Hanley, Marino Sato).
  • W LM P2 Pro-Am zespół AF Corse wygrał z François Perrodo, Matthieu Vaxiviere i Alessio Rovera przed Richardem Mille z TDS (Rodrigo Sales, Mathias Beche, Grégoire Saucy) i Nielsen Racing (John Falb , Albert Costa, Colin Noble) .
  • W GT3 wszystko zmieniło się 45 minut od czasu. Tam Porsche Zespół Żelaznej Damy, który od początku dominował w dużej mierze, zatrzymał się przy wyjściu z alei serwisowej z powodu problemu z nakrętką po prawej stronie, podczas gdy Michelle Gatting właśnie przejęła obowiązki od Rahel Frey. Nieszczęście żeńskiego trio zapewniło zwycięstwo Ferrari 296 z numerem 50 w Formule Racing, prowadzonemu przez Duńczyków Johnny'ego Laursena, Conrada Laursena i Nicklasa Nielsena. Firma z Maranello podpisał kontrakt z GR Racing (Michael Wainwright, Riccardo Pera, Davide Rigon). Trzecie miejsce zajęło Lamborghini Iron Lynx (Hiroshi Hamaguchi, Axcill Jefferies, Andrea Caldarelli).
  • Team Virage zwyciężył w kategorii LM P3 w składzie Julien Gerbi, Bernardo Pinheiro i Gillian Henrion.

4 godziny w Barcelonie – ranking

CZYTAJ TAKŻE > Europejska Seria Le Mans w aspiracjach WEC

Walenty GLO

Dziennikarz. Reporter rajdowy (WEC, IMSA, ELMS, ALMS) i czasami F1 lub IndyCar.

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz