Na Laguna Seca spodziewane są 34 samochody

W czwartej rundzie sezonu IMSA 34 na torze Laguna Seca spodziewane są 2024 samochody. Zostaną one podzielone na trzy kategorie: GTD, GTD Pro i GTD.

opublikowany 02/05/2024 à 10:20

Walenty GLO

0 Zobacz komentarze)

Na Laguna Seca spodziewane są 34 samochody

L 'IMSA spotkają się w Monterey (Kalifornia) w czwartej rundzie sezonu 2024.

Mistrzostwa Ameryki PółnocnejWytrzymałość w przyszłym tygodniu zakończy swoją trasę po zachodnim wybrzeżu legendarną trasą Laguna Seca. Na liście zgłoszeń czwartej imprezy sezonu 2024 znajdują się 34 samochody w trzech kategoriach: GTP, GTD Pro, GTD.

Monterey co roku bierze udział w mistrzostwach od 1999 roku. Akcja na torze rozpoczyna się treningami w piątek, 10 maja. Kwalifikacje odbędą się następnego dnia, a zielona flaga oznaczająca wyścig zostanie wywieszona wkrótce po południu czasu lokalnego w niedzielę 12 maja.

Sébastien Bourdais i Renger van der Zande poprowadzili Cadillaca V-Series nr 01 należącego do Cadillac Racing rok temu do zwycięstwa, co było ich jedynym zwycięstwem w kampanii 2023. Przystępują do tegorocznego weekendu wyścigowego na fali sukcesu w Long Beach. W kategorii GTD pozostaje niewiadoma dotycząca tożsamości kierowcy, który będzie towarzyszył Gianmarii Bruni w wyścigu Porsche 963 nr 5 z konkursu Proton.

Czwarty akt roku budżetowego 2024 będzie sprawdzianem trwającym 2 godziny i 40 minut.

Lista zgłoszeń do Laguna Seca TUTAJ

CZYTAJ TAKŻE > Cadillac dominuje i zdobywa dublet w Long Beach

Walenty GLO

Dziennikarz. Reporter rajdowy (WEC, IMSA, ELMS, ALMS) i czasami F1 lub IndyCar.

0 Zobacz komentarze)