Sébastien Bourdais i Cadillac zdobywają pole position w Laguna Seca

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Cadillacy wzięli udział w tegorocznych kwalifikacjach w IMSA! Po trzech kolejnych pole position zdobytych przez Pipo Deraniego w numerze 31, przyszła kolej na Sébastiena Bourdaisa, aby ustanowić najlepszy czas.

opublikowany 12/05/2024 à 09:54

Michaela Duforesta

0 Zobacz komentarze)

Sébastien Bourdais i Cadillac zdobywają pole position w Laguna Seca

© 2024 Ryszard Dole

Le Manceau pobił rekord Laguna Seca, zdobywając pole position. Od czasu ostatniej wizyty kalifornijskiego toru odnowiono nawierzchnięIMSA na tym torze, co pozwala na znacznie większe prędkości w zakrętach. Bourdais poprawił ocenę Ricky'ego Taylora od 2022 roku o 1″5.

" Wiesz oferuje nasz konfigurator la temperatura de la piste va baisser et oferuje nasz konfigurator przyczepność va augmenter au futro et à mesure oferuje nasz konfigurator la piste se czyści et se guma », Bourdais powiedział o ćwiczeniu spinningowym. „Na starej nawierzchni mogłeś przejechać tylko jedno okrążenie na oponach – miałeś swoją szansę i to wszystko. Teraz możemy kontynuować rundy. Jest to dość trudne, ponieważ tak naprawdę nigdy nie mamy okazji, aby zrobić to podczas testów, ze względu na duży ruch. Mamy szczęście i jesteśmy szczęśliwi, jeśli uda nam się przejechać czyste okrążenie. To trudne okoliczności i naprawdę fajnie jest doprowadzić opony do dobrego stanu. »

Cadillac z numerem 01, który podczas trzech poprzednich wyścigów trzykrotnie startował z pierwszego rzędu, w końcu zdobył pierwsze pole position. Gdyby w tę niedzielę przekuła ten wynik w zwycięstwo w wyścigu, byłby to jej drugi sukces z rzędu, po Long Beach. Jednak w szczególności konieczne będzie pokonanie drugiego Cadillaca, numeru 31 z zespołu Action Express. Jack Aitken był w piątek ofiarą wypadku na pokładzie, ale Pipo Derani zdołał postawić ją na linii frontu.

Corvette i Lamborghini na pole position w GT

BMW i Porsche dzielił drugi rząd pola startowego z numerem 24 Phillipa Eng, przed numerem 6 Mathieu Jamineta. W GTD Pro to Nicky Catsburg zajął pole position swoją Corvette, przed drugim samochodem General Motors. Wayne Taylor Racing i Andretti za kierownicą Lamborghini Huracan GT3 EVO2 zdobyli pole position w kategorii GTD.

Początek 2:40 z Laguna Seca w tę niedzielę o 21:XNUMX!

Laguna Seca – Kwalifikacje – Ranking

CZYTAJ TAKŻE > WTRAndretti i Cadillac w stronę stowarzyszenia w IMSA?

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz