Long Beach – Kwalifikacje: Derani zdobywa trzeci z rzędu pole position!

Za kierownicą Cadillaca Action Express Racing nr 31 Pipo Derani zdobył w tym sezonie trzecie pole position w tylu sesjach kwalifikacyjnych. Ale Brazylijczyk prawie stracił wszystko...

opublikowany 20/04/2024 à 07:45

Michaela Duforesta

0 Zobacz komentarze)

Long Beach – Kwalifikacje: Derani zdobywa trzeci z rzędu pole position!

© IMSA Zdjęcie

Prosta passa w ostatnich minutach sesji kwalifikacyjnej niemal zniweczyła nadzieje Deraniego. Cadillac lekko uderzył w ścianę opony, ale na szczęście Pipo Derani był w stanie cofnąć się i uniknąć spowodowania czerwonej flagi, co oznaczałoby utratę jego najlepszego czasu.

Za nim Nick Yelloly ustanowił doskonały czas, aby umieścić BMW w pierwszym rzędzie, podczas gdy siostrzany samochód był dopiero dziewiąty. „To pierwszy raz w tym sezonie, kiedy samochód inny niż Cadillac znalazł się na dwóch pierwszych miejscach” – Sébastien Bourdais tym razem udało się to już po raz trzeci.

„Przejechałem jedno okrążenie na początku sesji i to wystarczyło””, powiedział Derani, który współpracuje z Jackiem Aitkenem w numerze 31. „Podczas ostatniego okrążenia poprosiłem zespół, aby nie rozmawiał przez radio. Pod koniec okrążenia dojechałem nieco szybciej, powiedziałem sobie, że jeśli zajdzie taka potrzeba, spróbuję zyskać dodatkową przewagę. „Zablokowałem się i wjechałem w opony. Musiałem szybko wydostać się z barierek i musiałem pamiętać, jak to zrobić, ponieważ wiedziałem, że ważne jest, aby wystartować tutaj z pole position! »

Acura w trudnej sytuacji

Les deux Porsche Penske zajmuje czwarte i piąte miejsce, przed samochodem, który triumfował w Sebring, Acurą nr 40 zespołu Wayne Taylor Racing z Andrettiem. W ten weekend Acuras będą mieli większe trudności, a drugi samochód zajmie ósme miejsce.

W ten weekend sprintu obecne będą dwie kategorie: GTP i GTD. W tym ostatnim przypadku zespół Vasser Sullivan zdołał umieścić swoje dwa Lexusy RC F GT3 w pierwszym rzędzie, przed Ferrari 296 GT3 z Conquest Racing. Parker Thompson objął wyraźne pole position, trzy dziesiąte sekundy przed swoim kolegą z drużyny Jackiem Hawksworthem.

Do zobaczenia w sobotni wieczór od 22:35 na wyścigu trwającym 1 godzinę i 40 minut ulicami Long Beach w Kalifornii!

Long Beach, kwalifikacje – Wyniki

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz