WTRAndretti i Cadillac w stronę stowarzyszenia w IMSA?

Jak wspomnieli nasi anglosascy koledzy, WTRAndretti powinien rozwieść się z Acurą i przejść do Cadillaca w IMSA.

opublikowany 10/05/2024 à 11:07

Walenty GLO

0 Zobacz komentarze)

WTRAndretti i Cadillac w stronę stowarzyszenia w IMSA?

Cadillaki wkrótce w barwach WTRAndretti w IMSA? - Zdjęcie: IMSA

Wraz z zakończeniem przygody z Chip Ganassi Racing Cadillac na przyszły sezon powinien zwrócić się do dwóch nowych zespołów. Jeśli Hertz Team JOTA utrzyma linę WEC, to Wayne Taylor Racing i Andretti powinni połączyć siły z producentem z Detroit (Michigan) w wyścigu o mistrzostwo Ameryki Północnej w wytrzymałościach.

Zdaniem RACERAamerykańskiemu zespołowi dobiega końca kontrakt z premium oddziałem Hondy. Przyszła umowa z marką General Motors miałaby sens, ponieważ Andretti, z którym Wayne Taylor Racing nawiązał współpracę w zeszłym roku, ma nadzieję zapewnić sobie bilet wstępu do Formuła 1 z Cadillakiem. W przeszłości zespół byłego kierowcy z Republiki Południowej Afryki odnosił już sukcesy w DPi dywizji GM, w tym trzy zwycięstwa w 24-godzinnym wyścigu Daytona (2017, 2019, 2020). Action Express Racing będzie nadal obsługiwać Cadillaca V-Series.R.

Amerykański producent nie skomentował tej informacji, podobnie jak miało to miejsce wcześniej w przypadku przypisywanych mu linków z JOTA na WEC. Co by się wtedy stało z Acurą ARX-06 porzuconą przez WTRAndrettiego? Choć może się to wydawać zaskakujące, Meyer Shank Racing, persona non grata po kontrowersjach wokół manipulacji ciśnieniem w oponach podczas 24-godzinnego wyścigu Daytona 2023, powrócił do równania i powrócił w IMSA.

CZYTAJ TAKŻE > Już niedługo ostatnia szansa na spotkanie Andrettiego z FOM!

Walenty GLO

Dziennikarz. Reporter rajdowy (WEC, IMSA, ELMS, ALMS) i czasami F1 lub IndyCar.

0 Zobacz komentarze)