6 Hours of Spa – EL1: Ferrari dwukrotnie przed Lamborghini i Alpine

Ferrari strzeliło podwójną bramkę podczas pierwszego z 1 godzin treningu wolnego na torze Spa-Francorchamps, przed zaskakującym Lamborghinisem i Alpine. Pierwszy Peugeot jest na 9. miejscu, Toyoty nie znajdują się w pierwszej dziesiątce.

opublikowany 09/05/2024 à 13:04

Walenty GLO

0 Zobacz komentarze)

6 Hours of Spa – EL1: Ferrari dwukrotnie przed Lamborghini i Alpine

Zdjęcie: Clément Luck / DPPI

  • W pędzie 6-godzinnego wyścigu Imola, pomimo niekorzystnego BoP pod względem masy, Ferrari 499P zdobył podwójną bramkę podczas pierwszego z 1 godzin treningu wolnego na torze Spa-Francorchamps. Najszybszy był Antonio Fuoco z czasem 6:2, przed Antonio Giovinazzim o ponad sekundę.
  • Niespodzianka za dwoma oficjalnymi samochodami Prancing Horse z Lamborghini SC63 wystającym na trzecie miejsce dzięki Daniilowi ​​Kvyatowi, 1.308 sekundy za Fuoco.
  • Obiecująca sesja dla Alpine ponieważ Mikołaj Lapierre umieścił numer 35, z którym dzieli Mick Schumacher i Matthieu Vaxiviere u stóp podium ze stratą 1.330 sekundy. Yifei Ye znalazł się w pierwszej piątce w samochodzie nr 5 AF Corse Ferrari 499P ze stratą 93 sekundy.
  • Skomplikowana sesja dla Toyota, które nie znajdują się nawet w pierwszej dziesiątce! Dwa japońskie prototypy uplasowały się na 10. i 11. miejscu.
  • Pierwszy Peugeot zajmuje 9. miejsce z numerem 93, podczas gdy Proton Competition jest pierwszy Porsche na 6. miejscu.
  • W klasie GT3 najszybszy był Daniel Juncadella za kierownicą Corvette Z06 nr 82 TF Sport.
  • Druga sesja treningowa rozpocznie się w najbliższy czwartek o godzinie 17:30.

Ranking bezpłatnych treningów 1 – 6 godzin Spa-Francorchamps:

Walenty GLO

Dziennikarz. Reporter rajdowy (WEC, IMSA, ELMS, ALMS) i czasami F1 lub IndyCar.

0 Zobacz komentarze)