6H w Spa – Fuoco umieszcza Ferrari na pole position przed Porsche i Cadillakiem

Antonio Fuoco zdobył w tym sezonie drugie z rzędu pole position, po Imoli, będąc najszybszym w kwalifikacjach w Spa. Pokonał Matta Campbella (Porsche) i Alexa Lynna (Cadillac).

opublikowany 10/05/2024 à 16:31

Walenty GLO

0 Zobacz komentarze)

6H w Spa – Fuoco umieszcza Ferrari na pole position przed Porsche i Cadillakiem

Ferrari i Żelazne Damy na pole position w Spa - Fot. Julien Delfosse / DPPI

 • Antonio Fuoco zdobył pole position w 6-godzinnym wyścigu na torze Spa-Francorchamps, będącym trzecią rundą sezonu FIA 2024 WEC. Już najszybszy na Imoli Włoch uplasował się na swoim miejscu Ferrari na górze grafiku podczas Hyperpole w ramach 6-godzinnego spa w ten piątek.
 • Zawodnik Transalpine był o pół sekundy przed zdobywcą pole position z Kataru, Mattem Campbellem (Porsche nr 5) i Alex Lynn, miła niespodzianka podczas tej sesji za kierownicą Cadillaca nr 2. Amerykański producent osiągnął swój najlepszy wynik w kwalifikacjach, ustanowiony na koniec poprzedniego sezonu podczas 8-godzinnego wyścigu w Bahrajnie.
 • Julien Andlauer spisał się znakomicie, podnosząc Porsche nr 99 Proton Competition na czwarte miejsce, ze stratą 0.714 sekundy do prowadzenia. Callum Ilott znalazł się w pierwszej piątce za kierownicą JOTA Porsche nr 5 Hertz Team, przed Kévinem Estre (Porsche nr 12).
 • Pierwszy Toyota jest dopiero 7. z Brendon Hartley, 0.972 od pierwszego miejsca.
 • Sesja zakończyła się żółtą flagą po wystąpieniu problemu na stronieAlpine Nr 35 autorstwa Charlesa Milesiego, który zatrzymał się na poboczu toru. Francuski prototyp wystartuje z 8. pozycji. To wciąż najlepsza kwalifikacja dla A Arrow w tym sezonie.

Ranking Hyperpole – 6H de Spa:

 • W pierwszej fazie kwalifikacji doszło do kilku niespodzianek, kiedy odpadli James Calado (Ferrari nr 51, 11. miejsce), Kamui Kobayashi (Toyota nr 7, 15.) i Phil Hanson (Porsche Hertz Team JOTA nr 38, 18.).
 • Uczestnik kwalifikacji w ten weekend, Mick Schumacher nie udało się zakwalifikowaćAlpine nr 36 w Hyperpole. Niemiec osiągnął ten wynik po raz 12.
 • Les deux Peugeot zostali również wyeliminowani po raz 14. dla Mikkela Jensena i 16. dla Loic Duval.
 • Nic więc dziwnego, że Lamborghini i Isotta Fraschini pozostały w stacji dokującej.
 • Do zobaczenia w najbliższą sobotę o 13:00 na rozpoczęciu 6 Hours of Spa.

Osoby wyeliminowane w Q1 – 6H Spa:

 • W kategorii LMGT3 Sarah Bovy wyróżniła się przed publicznością, zajmując pole position w tej kategorii za kierownicą Lamborghini nr 85 Iron Dames. Belg zdominował sesję ze stratą 0.337 sekundy do Joshuy Caygilla (McLaren United Autosports nr 95) i 0.383 sekundy przed Ahmadem Al Harthym (BMW WRT nr 46).

CZYTAJ TAKŻE > 6 Hours of Spa – Kwalifikacje GT3: Sarah Bovy (Żelazna Dama) na pole position u siebie

Walenty GLO

Dziennikarz. Reporter rajdowy (WEC, IMSA, ELMS, ALMS) i czasami F1 lub IndyCar.

0 Zobacz komentarze)