6H Imola – Kiedy WEC wkracza na tor wysokiego ryzyka

Po raz pierwszy w historii WEC mistrzostwa zmierzają na wymagający i ciasny włoski tor. Tor, na którym za najmniejszy błąd można zapłacić gotówką, a zarządzanie ruchem będzie czynnikiem decydującym o wyścigu.

opublikowany 17/04/2024 à 16:20

Doriana Grangiera

0 Zobacz komentarze)

6H Imola – Kiedy WEC wkracza na tor wysokiego ryzyka

© Alessio Morgese / DPPI

Ogłoszenie zaskoczyło niejednego. W czerwcu ubiegłego roku, na kilka dni przed 100. rocznicą śmierci 24 godziny Le MansFIA i ACO wspólnie ujawniły kalendarz Mistrzostw Świata na rok 2024Wytrzymałość. I niespodzianka: Cio Monza, Buongiorno Imola ! W tym sezonie tor Enzo i Dino Ferrari zastępuje Świątynię Prędkości i jest gospodarzem 6-godzinnego wyścigu w Imola (Włochy) w ten weekend. Pierwszy ? Nie bardzo. W 2011 roku to samo wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Intercontinental Le Mans Cup, przodka WEC. Wyścig następnie wygrany przez Peugeotz duetem Sébastienem Bourdais – Anthony Davidson za kierownicą 908 Diesel.

Trzynaście lat później światowy cyrk wytrzymałościowy powraca

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów.

Pozostało Ci 90% do odkrycia.Już subskrybujesz?
Zaloguj się


  • Nieograniczone przedmioty premium
  • Magazyn cyfrowy od 20:XNUMX w każdy poniedziałek
  • Wszystkie numery AUTOhebdo dostępne od 2012 roku
COUV-2433

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz