U siebie Sarah Bovy zdobywa pole position: „Jestem dumna, że ​​jestem Belgijką”

Wspierana przez kibiców z domu Sarah Bovy (Iron Dames) zdobyła pole position w LMGT3. Widoczne zwycięstwo załogi składającej się w 100% z kobiet podczas 6 Hours of Spa?

opublikowany 10/05/2024 à 18:40

Yannisa Duvala

0 Zobacz komentarze)

U siebie Sarah Bovy zdobywa pole position: „Jestem dumna, że ​​jestem Belgijką”

Sarah Bovy zdobywa swój pierwszy pole position w Spa, w domu. ©DPPI

W LMGT3 to Żelazne Damy ustanowiły najlepszy czas dzięki lokalnej bohaterce: Sarah Bovy. Belgijskiemu kierowcy udało się zdobyć pole position swoim Lamborghini Huracán GT3 EVO2. Wyprzedziła BMW WRT nr 46 o 0″383. Dla kobiecej załogi jest to pierwsze pole position od wyścigu 8 Hours of Bahrajn w 2023 r. (4–5 listopada).

Kto lepiej zdobędzie pole position w Spa niż Sarah Bovy? Miejscowy chłopak był oszałamiający i nie pozwalał sobie przeszkadzać czerwona flaga spowodowała Porsche nr 92, w środku sesji. Pole position, które oczywiście zadziwi belgijskiego kierowcę.

„To niesamowite uczucie, to mój pierwszy pole position w Spa, nigdy nie byłem w pierwszym rzędzie, ona się cieszy. Kiedy byłem na okrążeniu wyjściowym, nie spieszyłem się, aby spojrzeć na trybuny, były pełne, co wyraźnie stanowiło dodatkową motywację. Jako Belg i fan sportów motorowych jestem zadowolony z tego, co dzisiaj osiągnęliśmy. Muszę powiedzieć, że jestem bardzo dumny z bycia Belgiem. To naprawdę wyjątkowe wydarzenie dla mnie być tutaj, dzielić się tą pasją ze wszystkimi obecnymi tutaj fanami i ludźmi, bez których ten wyścig nie mógłby się odbyć. »

Obiektywne zwycięstwo!

Sarah Bovy nie przebierała w słowach po zdobyciu pole position. Tylko część drogi została przebyta i wszystko pozostaje do zrobienia przed wyścigiem. Żelazne Damy dążą do dobrego wyniku w Belgii: „Bardzo dobrze jest zdobyć pole position. Jestem bardzo zadowolony z pracy mojego zespołu i kolegów z zespołu. Samochód, który dał mi zespół, był bardzo konkurencyjny, ale to dopiero początek. Chcę utrzymać to stanowisko do jutrzejszego wieczoru. »

CZYTAJ TAKŻE >Pole position dla Antonio Fuoco w Spa: „Wszystko jest kwestią uczuć”

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz