Alpine, Nadzieje Hyperpole rozwiane przez czerwoną flagę: „Nieco frustrująca sesja”

Obaj wystartują z tyłu stawki Alpine W niedzielę na 6. godzinie wyścigu Imola, sfrustrowani czerwoną flagą, która przekreśliła ich szanse na Hyperpole.

opublikowany 20/04/2024 à 18:16

Doriana Grangiera

0 Zobacz komentarze)

Alpine, Nadzieje Hyperpole rozwiane przez czerwoną flagę: „Nieco frustrująca sesja”

© Frédéric Le Floc'h / DPPI

To nie był ten dzieńAlpine we Włoszech. Francuskiej drużynie nie udało się uzyskać czasu, aby dostać się do pierwszej dziesiątki, a co za tym idzie, do sesji Hyperpole. Choć nowemu francuskiemu Hypercarowi w dalszym ciągu brakowało odrobiny rytmu, a na trasie Imola A10 wciąż dobijała, była jednak nadzieja, biorąc pod uwagę, że luki były mniejsze, niż oczekiwano.

Jednakże strzałkowy A został uwięziony przez czerwoną flagę spowodowaną obrotem Driesa Vanthoora dwie minuty przed czasem, gdy oba wierzchowce znajdowały się na swoich okrążeniach w locie. Wynik: 17. miejsce dla nr 35 Paula-Loupa Chatina i 18. miejsce dla Mikołaj Lapierre na pokładzie nr 36. Dwie pozycje z tyłu stawki i mieszanina rozczarowania i frustracji dla francuskiego klanu.

Paul-Loup Chatin (Alpine nr 35), 17. miejsce w kwalifikacjach na torze Imola : „Trochę frustrująca sesja. Na moim pierwszym okrążeniu w ataku wyprzedza mnie samochód, który kładzie żwir na torze. Trochę się dziwię, popełniam błąd na górze i muszę przerwać pierwszą rundę. Moja druga próba byłaby dobrym momentem, który zbliżyłby nas do Hiperbieguna. Naprawdę pokazalibyśmy lepszy występ, ale pojawiła się czerwona flaga. I wreszcie, potem pozostało tylko jedno okrążenie, aby spróbować uzyskać czas. To stawia nas nieco dalej, nieco gorzej, niż się spodziewaliśmy. »

„Dziś wiemy, że niektórzy jadą szybciej od nas, ale nadal pracujemy. Widzimy, że ostatecznie pozostaje ciasno, miejsca są drogie. Przede wszystkim musimy być w stanie lepiej wykorzystać samochód na okrążeniu kwalifikacyjnym. Skupiamy się bardzo na wyścigu, tak samo jak w Katarze. Nie możemy zapominać o celu: kwalifikacje są dobre, ale najważniejszy jest wyścig. Potem wiemy, że na takim torze pozycja jest również ważna, więc oczywiście wolelibyśmy być trochę bliżej. »

Nicolas Lapierre (Alpine nr 36), 18. miejsce w kwalifikacjach na torze Imola : „Oczywiście trochę rozczarowany. Myśleliśmy, że uda nam się zbliżyć do Hyperpole. Niestety nie mieliśmy na to wystarczającej prędkości. Czerwona flaga nam nie pomogła, jak wiele zespołów, ale prawdą jest, że poświęciliśmy trochę czasu na rozgrzanie opon i ostatecznie czerwona flaga naprawdę pojawiła się w złym momencie. Teraz przyjedziemy i zastanowimy się, co się stało, dlaczego byliśmy tak daleko. I spróbuj to poprawić. Oczywiście, to trochę rozczarowujące, że nie zrobiliśmy kroku do przodu. »

„Wiemy, że jeśli chodzi o tempo wyścigowe, jesteśmy lepsi. Później nieco denerwujące jest to, że bardzo trudno jest go wyprzedzić. Będziemy cierpieć z powodu naszej pozycji wyjściowej, to wydaje się oczywiste. Ale potem myślę, że to wyścig, wiele się wydarzy. Będą dla nas okazje do wykorzystania. »

Komentarze zebrane przez Doriana Grangiera i Valentina Glo.

CZYTAJ TAKŻE > Fuoco zdobywa pole position w 6-godzinnym wyścigu Imola, zdobywając hat-tricka Ferrari u siebie

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz