Augusto Farfus, rodzinne zwycięstwo w 6-godzinnym wyścigu Imola

Zwycięski w 6-godzinnym wyścigu Imola w kategorii LMGT3 z BMW, Augusto Farfus mógł świętować ten sukces z rodziną w obecności swoich dzieci Vicky i Johnny'ego, którzy tego samego dnia obchodzili jego urodziny.

opublikowany 28/04/2024 à 11:02

Walenty GLO

0 Zobacz komentarze)

Augusto Farfus, rodzinne zwycięstwo w 6-godzinnym wyścigu Imola

Vicky Farfus i jej ojciec Augusto na mecie 6-godzinnego wyścigu Imola – Fot. Julien Delfosse / DPPI

Trio BMW nr 31, w skład którego wchodzą Augusto Farfus, Darren Leung i Sean Gelael, odniosło wspaniałe zwycięstwo, wygrywając kategorię LMGT3 podczas 6-godzinnego wyścigu na torze Imola, drugiej rundy sezonu Mistrzostw Świata 2024.Wytrzymałość FIA, zawody rozegrane w niedzielę 21 kwietnia na torze Autodromo Enzo e Diro Ferrari.

Zespół WRT, który obsługuje należące do firmy samochody napędzane śmigłami, opublikował własną strategię mającą na celu umożliwienie swoim samochodom zdobywania podwójnych punktów od czasu 46. Valentino Rossi, Maxime Martin i Ahmad Al-Harthy zajęli drugie miejsce. Ludzie Vincenta Vosse'a zaryzykowali pozostanie w Slicks pomimo padającego deszczu. I w przeciwieństwie do Ferrari w kategorii Hypercar, opłaciło się to niemieckiemu producentowi.

« Było bardzo ciężko, bo dużo padało– oznajmił po wyścigu Augusto Farfus.

W różnych częściach toru padał deszcz, więc była to raczej gra polegająca na zgadywaniu, jak zaatakujesz i jak przyczepny jest tor, ale jestem całkiem pewny siebie w takich warunkach, co naprawdę mi się podoba. »

Tak wygodne, że Brazylijczyk znalazł się w sytuacji wyprzedzania prototypów w kategorii Hypercar.

« Ruch był bardzo zły. To znaczy wiem, jak ciężko chłopaki z Hypercars muszą walczyć, aby utrzymać samochód na torze. Wiem to z moich wyścigów w Ameryce (Na IMSA gdzie jeździ BMW LMDh. Nota redaktora)Kiedy jechałem za tymi zawodnikami, warunki były dla nich zdecydowanie najgorsze, ponieważ mamy do czynienia z innymi oponami.

Musieliśmy więc wykazać się dużo większą cierpliwością, aby w końcu wyprzedzić Maxime’a (Martina), a ja zyskałem prawie 10-sekundową przewagę, ale wszystkie samochody wyjeżdżały z boksów na innych oponach, więc było trudno. »

Praca zespołowa utwierdziła nas w decyzji o pozostaniu na Slickach przez cały wyścig.

« Ciągle dyskutowaliśmy (w radiu) o konieczności wyboru opon deszczowych (…) nawet wtedy, gdy deszcz się nasilał. Czapki z głów przed zespołem WRT za dzisiejszy wysiłek. »

Farfus mógł być tym bardziej w niebie, gdy wspiął się na najwyższy stopień podium przed swoimi dziećmi, 13-letnią Vicky, pilotem karting i niedawno ogłoszony w programie Żelazne Damy, a także Johnny'ego, który tego samego dnia obchodził swoje 7. urodziny. Piękna niedziela u Farfusów.

Swoje zwycięstwo świętował także Augusto Farfus wraz ze swoim synem Johnnym – Charlym Lopezem / DPPI

CZYTAJ TAKŻE > Vicky Farfus, córka Augusto, i Mia Oger dołączają do Żelaznych Dam

Walenty GLO

Dziennikarz. Reporter rajdowy (WEC, IMSA, ELMS, ALMS) i czasami F1 lub IndyCar.

0 Zobacz komentarze)