Jak wyglądał pierwszy występ nowego Peugeota 9X8?

Peugeot 9X8 2.0 był główną atrakcją włoskiego weekendu, drugiej rundy sezonu Mistrzostw Świata w Długodystansowych Mistrzostwach Świata 2024. Choć cudów po tej premierze nie należy się spodziewać ze względu na ewaluacyjny BoP, to francuskiemu producentowi udało się odzyskać pierwsze punkty w tym sezonie.

opublikowany 24/04/2024 à 13:59

Walenty GLO

0 Zobacz komentarze)

Jak wyglądał pierwszy występ nowego Peugeota 9X8?

Nowy Peugeot 9X8 wjechał na scenę w Imola. © François Flamand / DPPI

La Peugeot Nie żyje 9X8, niech żyje Peugeot 9X8! Czy nazwiemy to „wersją”, czy „2.0”, nowa broń marki Lion po raz pierwszy pojawiła się publicznie w Emilii-Romanii. Ta nowa wersja prototypu Sochaux charakteryzowała się kamuflażowym malowaniem, ale przede wszystkim nowym rozmiarem opon (29 cali z przodu i 34 cale z tyłu), co pozwoliło mu dostosować się do innych konkurentów w kategorii Hypercar, co zapewniło tę obecność słynne tylne skrzydło, znane z tego, że do tej pory go nie było. Jeśli chodzi o Versailles Satory (Yvelines), nie ma wątpliwości, „że nowy 9X8 jedzie szybciej niż stary” – stwierdził Olivier Jansonnie, dyrektor techniczny.

« W poprzedniej wersji [z 9X8], ograniczenie osiągów wynikało z faktu, że utknęliśmy w czymś w rodzaju impasu optymalizacyjnego związanego z naszymi oponami, co oznacza, że ​​jeśli wybierzemy kierunek, w którym będziemy podążać, będziemy zyskiwać, ale nieuchronnie także i straty. Wszystkie te kompromisy, wszystkie te równowagi, znaliśmy je na pamięć, na siłę, podkreśla francuski inżynier. Wiedzieliśmy więc, że możemy osiągnąć równowagę między większym komfortem zawieszenia, a mniejszą aerodynamiką. Pomysł, kiedy przerabiasz samochód np

Walenty GLO

Dziennikarz. Reporter rajdowy (WEC, IMSA, ELMS, ALMS) i czasami F1 lub IndyCar.

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów.

Pozostało Ci 90% do odkrycia.Już subskrybujesz?
Zaloguj się


  • Nieograniczone przedmioty premium
  • Magazyn cyfrowy od 20:XNUMX w każdy poniedziałek
  • Wszystkie numery AUTOhebdo dostępne od 2012 roku
COUV-2433

0 Zobacz komentarze)