Imola – EL1: Podwójne zwycięstwo Ferrari na rozpoczęcie włoskiego weekendu, Peugeot trzeci

Prywatne Ferrari nr 83 należące do AF Corse uzyskało najlepszy czas w pierwszym pierwszym treningu wolnym 1 na torze Imola, wyprzedzając Ferrari z numerem 50. Peugeot 9X8 2024 podczas swojego pierwszego oficjalnego wyjazdu zajął 3. miejsce.

opublikowany 19/04/2024 à 13:33

Doriana Grangiera

0 Zobacz komentarze)

Imola – EL1: Podwójne zwycięstwo Ferrari na rozpoczęcie włoskiego weekendu, Peugeot trzeci

©DPPI

  • Cirque du znajduje się w promieniach słońca WEC rozpoczął weekend w Emilii-Romanii pierwszym spotkaniem pomiędzy mistrzostwami świata a torem Imola. W ten piątek pierwszy z 1-godzinnych treningów w Imola został zdominowany przez lokalną drużynę, Ferrari. Na swoim torze Prancing Horse umieścił dwa swoje samochody na pierwszych dwóch miejscach, z numerem 83 AF Corse of Yifei Ye na czele, przed Ferrari z numerem 50.
  • La Peugeot Wersja 9X8 2024 wyruszyła na tor podczas swojej pierwszej oficjalnej sesji w WEC. Dzięki nowemu tylnemu skrzydłu i nowemu pneumatycznemu mocowaniu francuski Hypercar ruszył po asfalcie i zajął solidne 3. miejsce z numerem 93 z trio Nico Müller – Jean-Éric Vergne – Mikkel Jensen. Jednakże „JEV” podczas sesji miał wypadek: zatrzymał się po około trzydziestu minutach, Francuz wywołał czerwoną flagę, po czym odszedł kilka sekund później. Drugi Peugeot, numer 94, zakończył sesję z 13. najszybszym czasem i przejechał 45 okrążeń.
  • W pierwszej piątce znajdują się dwa inne włoskie hipersamochody, z Lamborghini nr 5 na 63. miejscu i Ferrari z numerem 4 na 51. miejscu. Ostatni włoski wierzchowiec w tej kategorii, Isotta Fraschini nr 5, zajmuje 11. miejsce.
  • Po stronie francuskiej, oprócz Peugeota, Alpine podczas pierwszego przejazdu w Imoli był dyskretny, a w grupie zajęły 15. i 16. miejsce. Jules Gounon, który bierze udział w swoim pierwszym weekendzie WEC ze strzałką A, aby zastąpić Ferdinanda Habsburga, przejechał 11 okrążeń i ustanowił najlepszy czas 1:33:962.
  • W LMGT3 Corvette i TF Sport również zdobyły dublet podczas pierwszego treningu. Dani Juncadella ustanowił najlepszy czas w klasie na pokładzie Corvette nr 1, wyprzedzając siostrzany samochód. Pierwszą trójkę uzupełnia Ferrari Vista AF Corse nr 82.

Imola, Trening dowolny 1 – Ranking

CZYTAJ TAKŻE > Program 6 Godzin Imoli 2024

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz