Jenson Button wraca do krainy swojego pierwszego pole position w F1

Podczas 6-godzinnego wyścigu Imola w najbliższy weekend Jenson Button powróci na tor, na którym 1 lat temu doświadczył radości ze swojego pierwszego pole position w Formule 20.

opublikowany 17/04/2024 à 14:14

Walenty GLO

0 Zobacz komentarze)

Jenson Button wraca do krainy swojego pierwszego pole position w F1

Foto: Frédéric Le Floc’h / DPPI

To wspomnienie, które dla Jensona Buttona pochodzi niemal z innego życia. Już w najbliższy weekend na 6 Hours of Imola odbędzie się druga runda sezonu 2024 Mistrzostw ŚwiataWytrzymałość FIA 44-letni kierowca powróci na tor, na którym zdobył swoje pierwsze pole position w Formuła 1 (w sumie osiem). Miało to miejsce podczas Grand Prix San Marino za kierownicą BAR-Hondy. Wyprzedził nikogo innego Michael Schumacher (Ferrari), po czym następnego dnia został pokonany przez Niemca w wyścigu o trzecie z jego 50 podium w F1.

« Wracając do Imoli mam mieszane uczucia, Jednak Button ma niuanse. To tutaj zdobyłem swoje pierwsze pole position w Formule 1 przed legendą Michaelem Schumacherem. To 20. rocznica zdobycia pierwszego pole position na torze Imola, ale w tym roku przypada także 30. rocznica śmierci dwóch wielkich zawodników, Rolanda Ratzenbergera i Ayrtona Senny. Mając to na uwadze, jestem pewien, że większość społeczności sportów motorowych powracająca w tym roku do Imola będzie miała bardzo mieszane uczucia. »

W najbliższą niedzielę wystartuje na torze transalpejskim w swoim drugim wyścigu z Hertz Team JOTA. Pierwszy wyścig niestety zakończył się wycofaniem po 124 okrążeniach w Katarze. Brytyjska drużyna pozostaje jednak w dobrej kondycji, a drugie miejsce w Losail zajęli Will Stevens, Norman Nato i Callum Ilott. „ Tor jako całość jest świetny do jazdy – bardzo szybki, bardzo gładki i z pewnością będzie wyzwaniem dla Hypercara, ale nie mogę się doczekać. Nie mogę się doczekać, kiedy pojadę tam z zespołem i zobaczę, co potrafią oba samochody. »

Włoski region Emilia-Romania po raz pierwszy jest gospodarzem FIAWEC w ten weekend. Wyścig rozpocznie się w niedzielę o godzinie 13:00.

CZYTAJ TAKŻE > Program 6 Godzin Imoli 2024

Walenty GLO

Dziennikarz. Reporter rajdowy (WEC, IMSA, ELMS, ALMS) i czasami F1 lub IndyCar.

0 Zobacz komentarze)