Jules Gounon zadowolony ze swojego pierwszego strzału Alpine w Hypercarze

Wymiana w ostatniej chwili w klanie Alpine, Jules Gounon z uśmiechem opuszcza Imolę, gdzie wierzy, że osiągnął swój cel.

opublikowany 22/04/2024 à 13:44

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Jules Gounon zadowolony ze swojego pierwszego strzału Alpine w Hypercarze

© Julien Delfosse / DPPI

Bez wątpienia Jules Gounon chciałby zadebiutować w Hypercar w zupełnie innym kontekście Alpine. Ale kiedy wzywają obowiązki, musisz być zawsze gotowy, bez względu na sytuację. W ten sposób Jules Gounon początkowo wziął udział w GT World Challenge Asia z Mercedes-AMG zagrał strażaków na służbie dla The Blues, zastępując Ferdynanda Habsburga, kontuzjowanego podczas testów pod koniec marca.

Rezerwista klasy A wbiegł strzałką WECHabowie bardzo poważnie potraktowali swoją rolę, wspierając Paula-Loupa Chatina i Charlesa Milesiego podczas 6-godzinnego wyścigu Imola w ubiegły weekend. Złota szansa dla niego w najwyższej kategoriiWytrzymałość ciągle rośnie.

Jules Gounon, wciąż niedoświadczony w Hypercar, wiedział, że niekoniecznie oczekuje się od niego, że będzie przewodnikiem Alpine w kierunku szczytów, a marka rywalizuje dopiero w drugim wyścigu z A424. Jednakże Ardèchois wykazał się pilnością, starając się wnieść swój niewielki wkład w budowę budynku w weekend, w którym nie było łatwo Alpine. Ostatecznie, jeśli nigdy nie miałby nadziei na grę w ataku, odchodzi zadowolony i z poczuciem, że wypełnił swoją główną misję.

« To był skomplikowany tydzień dla zespołu, przyznał-On. Program jest wciąż młody i był to mój pierwszy weekend wyścigowy, zastępując Ferdynanda. Moim celem było nie popełnić żadnego błędu i cieszę się, że udało mi się ten cel osiągnąć, choć o prototypie muszę się jeszcze wiele nauczyć. Z pewnością był to test na pełną skalę, ale myślę, że zespołowi udało się zebrać wiele informacji, które pozwolą mu wrócić na właściwe tory w Spa i w kolejnych wyścigach.. » W każdym razie jest to dobre doświadczenie edukacyjne dla zainteresowanej osoby, która powinna czuć się jeszcze bardziej komfortowo w przypadku nowego powołania w okresie od teraz do końca sezonu.

CZYTAJ TAKŻE > Toyota wykorzystuje niepowodzenia Ferrari i wygrywa 6-godzinny wyścig Imola

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)