Ferrari nr 50 zdyskwalifikowane, Porsche na pole position

Zaszokuj w ten piątkowy wieczór dyskwalifikacją Ferrari z numerem 50, które wcześniej tego dnia zajęło pole position.

opublikowany 10/05/2024 à 22:03

Walenty GLO

0 Zobacz komentarze)

Ferrari nr 50 zdyskwalifikowane, Porsche na pole position

Zdjęcie: DPPI

La Ferrari Antonio Fuoco z numerem 50, Miguel Molina i Nicklas Nielsen ostatecznie nie wystartują z pole position w sobotnim wyścigu 6 Hours of Spa. Włoski prototyp został zdyskwalifikowany z Hyperpole, ale także z pierwszej fazy kwalifikacji, za nieprawidłową wagę. Prototyp ważył około 1 kg poniżej minimalnej masy wymaganej przepisami.

La Porsche Matt Campbell z numerem 5, Frédéric Makowiecki i Michael Christensen dziedziczą pole position przed Alexem Lynnem i Earlem Bamberem w Cadillacu nr 2. Zawody Protonowe nr 99 Juliena Andlauera i Neela Janiego wystartują z trzeciego miejsca.

« Po zderzeniu z innym samochodem podczas treningu swobodnego 3 uszkodzony tył pojazdu o numerze 499 50P musiał zostać wymieniony na nowy, co doprowadziło do rozbieżności w masie wykrytej w piątkowy wieczór », uzasadnia włoski producent.

W rezultacie Ferrari z numerem 50 wystartuje z 19. pozycji, czyli ostatniej w swojej kategorii.

Komisarze z pewnością mieli co robić po Hyperpole, ponieważ McLaren Numer 95 zespołu United Autosports prowadzony przez Joshuę Caygilla, Nico Pino i Marino Sato został zdyskwalifikowany z tego samego powodu i wystartuje z ostatniej pozycji na starcie, mimo że uzyskał drugi czas GT3 za Lamborghini nr 85 w Iron Damski.

Początek 6-godzinnego Spa odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 13:00.

CZYTAJ TAKŻE > U siebie Sarah Bovy zdobywa pole position: „Jestem dumna, że ​​jestem Belgijką”

Walenty GLO

Dziennikarz. Reporter rajdowy (WEC, IMSA, ELMS, ALMS) i czasami F1 lub IndyCar.

0 Zobacz komentarze)