Ujawniono listę zgłoszeń na 6 Hours of Spa

FIA WEC ujawniła listę zgłoszeń do 6 Hours of Spa, trzeciej rundy sezonu 2024. Zgodnie z oczekiwaniami Peugeoty 9X8 posuwają się do przodu w dwóch załogach złożonych z dwóch kierowców.

opublikowany 24/04/2024 à 11:59

Yannisa Duvala

0 Zobacz komentarze)

Ujawniono listę zgłoszeń na 6 Hours of Spa

WEC uda się do Spa w dniach 9–11 maja. ©DPPI

Po kolorowej drugiej rundzie na historycznym torze Imola, którą widzieliśmy Toyota triumf w Hypercar, Mistrzostwach ŚwiataWytrzymałość od 9 do 11 maja pojedzie na nie mniej legendarny tor Spa-Francorchamps. Organizatorzy FIA WEC ujawnili listę załóg zgłoszonych do tego 6-godzinnego wyścigu.

Peugeot spadł

Zauważamy oczywiście nieobecność Stoffela Vandoorne’a na pokładzie Peugeot nr 94 i Jean-Éric Vergne, kierowca nr 93. Oboje są zobowiązani do Formuła E (który jedzie do Berlina w ramach 6 Hours of Spa), co wyjaśnia ich nieobecność. Francuski Lew zdecydował się nie zastępować swoich dwóch posiadaczy.

Dwóch innych kierowców będzie ścigać się w Formule E w najbliższy weekend i tym samym opuści swoje miejsca w Hypercar. Norman NATO (Porsche nr 12), podobnie jak kierowcy Peugeota, nie zostaną zastąpieni. Dlatego Hertz Team Jota awansuje z Willem Stevensem i Callumem Ilottem na 12. miejscu. W Iron Lynx Lamborghini z numerem 63 Edoardo Mortarę zastępuje Andrea Caldarelli, który zadebiutuje w WEC.

w LMGTE3, Dorjan Pin rzeczywiście będzie nieobecny w Spa. Francuzka opowiada się za swoim programem w jednomiejscowy (FRECA i F1 Akademia). Zastępuje ją Rahel Frey na pokładzie Lamborghini nr 85.

Zaangażowane Spa.

©FIA WEC

CZYTAJ TAKŻE >Nico Müller podsumowuje swój pierwszy wyścig nowym Peugeotem 9X8: „Tempo było całkiem niezłe”

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz