Richard Lietz nie wiedział, że na ostatnim okrążeniu na Spa walczy o zwycięstwo!

To właśnie na ostatnim okrążeniu 6-godzinnego wyścigu w Spa załoga Porsche nr 91 Manthey EMA (Yasser Shahin, Morris Schuring, Richard Lietz) odniosła zwycięstwo nad siostrzanym samochodem nr 92.

opublikowany 12/05/2024 à 10:44

Michaela Duforesta

0 Zobacz komentarze)

Richard Lietz nie wiedział, że na ostatnim okrążeniu na Spa walczy o zwycięstwo!

©DPPI

To był Richard Lietz, który był w Porsche na ostatni etap tych 6 godzin Spa. Po ponad godzinie pod czerwoną flagą wyścig został wznowiony na 104 minuty, podczas których Niemiec musiał wracać! Zespół Manthey EMA faktycznie nie był najbardziej urażony przerwą, mimo że strategia wydawała się słuszna, aby osiągnąć dobry wynik. Kiedy wyprzedził Porsche z numerem 92, po zatrzymaniu się Lamborghini Iron Lynx z numerem 60, Lietz nie wiedział, że było to wyprzedzenie w celu zwycięstwa!

„Naprawdę nie wiem, jak to się wszystko stało!” Czerwona flaga postawiła nas nieco po złej stronie strategii, ponieważ po okresach Yassera i Morrisa byliśmy na bardzo dobrej pozycji.– wyjaśnił na konferencji prasowej. „Chcieliśmy zmienić kierowcę i 20 sekund wcześniej pojawiła się czerwona flaga. Ze strategicznego punktu widzenia był to dla nas naprawdę pech. W tamtym momencie myślałem, że ci dwaj goście obok mnie wygrają wyścig, a ja nawet nie stanę na podium. Jeśli wygramy wyścig, a ja nawet nie będę prowadził, będzie to trochę frustrujące. »

„Dla mnie decyzja o zakończeniu była słuszna. I od tego momentu nie walczyliśmy o nic, powiedzieliśmy sobie, że będziemy mieli dobre przejazdy, a kluczem do dobrego wyniku było dobre zarządzanie oponami. Mój inżynier powiedział mi wtedy, że jestem piąty i że możemy walczyć o podium. Później powiedział mi, że właśnie wyprzedziłem po zwycięstwo, byłem zaskoczony! Wynik mnie zaskoczył, ale myślę, że zasłużyliśmy na walkę o podium lub zwycięstwo. »

„Zacząłem nawet szukać lotów samolotem wcześniej! »

Dla Yassera Shahina, brązowego pilota załogi, to zwycięstwo nie jest cudem, ale mimo wszystko jest owocem metodycznej i ciężkiej pracy przez cały weekend. Zespół Manthey EMA nie rozpoczął najlepiej treningu swobodnego, ale w ciągu trzech dni spędzonych na zjeżdżalni w Ardenach udało mu się odwrócić sytuację.

„W ten weekend nie mieliśmy ambicji zakończyć wyścigu na miejscu, w którym jesteśmy, ale z każdą sesją robiliśmy postępy. A kiedy dotarliśmy do kwalifikacji, pomyśleliśmy, że możemy powalczyć o dobry wynik. Start był całkiem dobry, przez pierwsze dwa przejazdy byłem bardzo zdyscyplinowany i wróciłem do boksów na trzecim miejscu. Mieliśmy dość skomplikowany pit stop, a potem Morris zabrał nas na przód wyścigu. Następna była czerwona flaga. Pomyślałam więc, że na tym poprzestaniemy, nawet zaczęłam już wcześniej szukać lotów samolotem! Potem powiedzieliśmy, że możemy wyjść, ludzie wykonali bardzo dobrą robotę naprawiając barierę. Potem nastąpiła lekcja mistrzowska i przywieźliśmy do domu zwycięstwo! »

Kolejka górska o 19

Zwyciężył trzeci członek załogi, Morris Schuring WEC w wieku 19 lat: „Zwycięstwo w WEC w wieku 19 lat jest niesamowite, a z tymi kolegami z drużyny to wspaniałe uczucie. Dzisiejszy dzień był zdecydowanie rollercoasterem pod względem emocji. Wygodnie prowadziliśmy, myśleliśmy, że możemy łatwo wygrać, zanim wyskoczyła czerwona flaga, która zniweczyła wszystkie nasze szanse. Byliśmy wtedy bardzo rozczarowani. Ale Richard wykonał wtedy bardzo dobrą robotę, podobnie jak zespół odpowiedzialny za strategię. Obejmując prowadzenie na ostatnim okrążeniu, nie mogłeś trafić lepiej! To zwycięstwo, którego potrzebowaliśmy i na które zasłużyliśmy. »

Po trudnym początku sezonu Porsche nr 91 Manthey EMA zajmuje szóste miejsce w mistrzostwach. Dzięki temu zwycięstwu zespół otwiera licznik punktów w sezonie w najlepszym momencie, tuż przed wyjazdem do Sarthe 24 godziny Le Mans...

CZYTAJ TAKŻE >Hertz Team JOTA odnosi pierwsze zwycięstwo Hypercar podczas 6 Hours of Spa

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz