Manthey PureRxcing przelatuje przez kwalifikacje LMGT3 i umieszcza Porsche na pole position na torze Imola

Po zwycięstwie na dystansie 1812 km Kataru, Porsche nr 92 z zespołu Manthey PureRxcing zajęło pole position w kategorii LMGT3 podczas 6H wyścigu Imola.

opublikowany 20/04/2024 à 15:18

Doriana Grangiera

0 Zobacz komentarze)

Manthey PureRxcing przelatuje przez kwalifikacje LMGT3 i umieszcza Porsche na pole position na torze Imola

©DPPI

  • Porsche, nadal i zawsze! Ponad miesiąc po sukcesie odniesionym w Katarze na otwarcie sezonu w WECManthey PureRxcing zrobił to ponownie w tę sobotę, zdobywając pole position w kategorii LMGT3 podczas 6H toru Imola. Alexander Malykhin przejechał fantastyczne okrążenie w czasie 1:42”365, prawie o siedem dziesiątych lepiej niż jego najbliższy pościg, Ian James na pokładzieAston Martin #27 zespołu Heart of Racing.
  • Pierwszą trójkę hiperpole LMGT3 uzupełnia BMW, numer 3 Ahmada Al-Harthy’ego, kolegi z drużyny lokalnego bohatera Valentino Rossi. Oman pokonał siostrzany samochód, BMW nr 31 Darrena Leunga, zaledwie o sześć tysięcznych!
  • U siebie Żelazne Damy zajęły 5. miejsce na starcie LMGT3 dzięki Sarah Bovy w Lamborghini z numerem 85. W trzecim rzędzie będzie jej towarzyszyć Ford Mustang nr 88 z zespołu Proton Competition.
  • Niespodzianka z pierwszej fazy kwalifikacji, polegająca na wyeliminowaniu dwóch Corvette z zespołu TF Sport. Pomimo tego, że podczas treningów swobodnych obaj Amerykanie czuli się swobodnie, ponieśli porażkę u bram Hyperpole, a Tom van Rompuy z numerem 81 uplasował się na 11. miejscu, a wierzchowiec z numerem 82 Hiroshiego Koizumiego na 13. miejscu.
  • Trudne kwalifikacje dla jedynej francuskiej drużyny na boisku, Akkodis ASP. Dwa Lexusy RC F GT3 zostały wyeliminowane w pierwszej sesji i wystartują z tyłu stawki. Arnold Robin zakwalifikował się na 16. miejscu, jadąc Lexusem nr 78, tuż przed Takeshi Kimurą nr 87. Jedynie Lamborghini Iron Lynx z numerem 60 dobiegło końca.

6H Imola, Kwalifikacje LMGT3 – Ranking

CZYTAJ TAKŻE > Program 6 Godzin Imoli 2024

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz