„Cel osiągnięty” dla Alpine przed 24-godzinnym wyścigiem Le Mans

Po serii trzech wyścigów przygotowawczych ukończonych w Spa w ubiegły weekend, Alpine teraz skupia się na 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Przeszkoda, którą francuski producent jest gotowy pokonać.

opublikowany 13/05/2024 à 15:11

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

„Cel osiągnięty” dla Alpine przed 24-godzinnym wyścigiem Le Mans

© Javier Jimenez / DPPI

Wszystko jest gotowe, lub praktycznie, na Alpine zbliża się do 24 godziny Le Mans (15-16 czerwca). Od początku sezonu drużyna A, która powróciła do najwyższej kategorii, miała prawo do ostatniej próby przed wypłynięciem do Sarthe.

Dlatego też 6-godzinne wydarzenie w Spa umożliwiło drużynie Blues po raz ostatni zmierzenie się z konkurentami przed wielkim dniem. Ostatni oficjalny występ na torze, który jest bardzo zachęcający, zarówno pod względem wyników, jak i synergii grupy. Po Katarze i Imoli, które służyły przede wszystkim do pomiaru temperatury, Alpine tym razem wzmocnił swoją grę Blisko dobrej akcji na koniec wyścigu Tricolores opuścili Ardeny z poczuciem spełnionego obowiązku pomimo końcówki wyścigu, która nie wypadła na ich korzyść.

Wewnętrznie jesteśmy zadowoleni z prawidłowego wdrożenia planu weekendowego i postępów na koniec dnia. Z pewnością nie było wielkiego poruszenia, ale francuska marka pokazała lepsze oblicze niż podczas dwóch pierwszych rund roku finansowego 2024.

« Ten wyścig był zgodny z naszymi oczekiwaniami przed 24-godzinnym wyścigiem Le Mans, noty główny zespół Philippe Sinault. Wciąż się uczymy, ale chcieliśmy mieć lepszy ogląd i zrozumienie naszego samochodu i jego działania. Cel został osiągnięty dzięki dobrym wynikom w testach i wyścigu, a nasze dwa Hypercary dojechały na metę i nieco mocniej powalczyły z konkurencją. Numer 36 nie odniósł sukcesu na czerwonej fladze, ale wyniki są zadowalające, a kolejne testy pozwolą nam wyciągnąć nowe wnioski przed startem w Le Mans. Podczas tej sesji Ferdynand ponownie przejmie stery. Muszę pogratulować wszystkim naszym pilotom umiejętności przeprogramowania się i uniknięcia błędów po tak długiej przerwie. "

Mając na celowniku 24-godzinny wyścig Le Mans, Philippe Sinault również był zachwycony popularnym sukcesemWytrzymałość w Spa, gdzie wzięło udział ponad 88 000 widzów. Dowód na to, że dyscyplina po latach dyskrecji odzyskuje kolory. „ Spa naprawdę pozwoliło nam zmierzyć zapał społeczeństwa wokół tych mistrzostwkontynuuje. Co nadaje programowi jeszcze większe znaczenie Alpine w wytrzymałości i stanowi niezwykle potężny element motywacji. "

WIDEO – Podsumowanie 6 Godzin Spa

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)