Peugeot wciąż daleko od Spa. „Brak osiągów” – zdaniem Oliviera Jansonniego

Peugeot nr 93 zajął 10. miejsce w wyścigu 6 Hours of Spa, a Peugeot nr 94 był 14. Mieszany występ w Ardenach, na miesiąc przed 24-godzinnym wyścigiem Le Mans.

opublikowany 12/05/2024 à 14:21

Yannisa Duvala

0 Zobacz komentarze)

Peugeot wciąż daleko od Spa. „Brak osiągów” – zdaniem Oliviera Jansonniego

©DPPI

Podczas 6-godzinnego spa, Peugeot 9X8 2024 n°93 zdołał zająć 10. miejsce na koniec wyjątkowo zaciętego wyścigu. Mikkel Jensen i Nico Müller maksymalnie wykorzystali wydajność swojego sprzętu, podobnie jak zespół w boksach, który ukończył czysty wyścig. Po prostu, zdaniem Oliviera Jansonniego, dyrektora technicznego Peugeota, autu brakowało rytmu.

„Występ nie był nadzwyczajny, jesteśmy trochę rozczarowani, wyjaśnia francuski inżynier. Straciliśmy dużo w wolnych fragmentach toru, podczas gdy w pierwszym sektorze byliśmy całkiem dobrzy. To był skomplikowany wyścig pod względem zarządzania oponami, tego się spodziewaliśmy. Jest jeszcze coś, co można wyciągnąć z pozytywów. W boksach wszystko działało dobrze; komunikacja, strategia… Było naprawdę dobrze, brakowało tylko trochę wydajności. »

Choć wszyscy spodziewali się, że wyścig nie zostanie wznowiony po czerwonej fladze spowodowanej przez Cadillaca nr 2 i BMW nr 31, kierownictwo wyścigu zdecydowało o ponownym uruchomieniu samochodów, które nadal brały udział w wyścigu trwającym 1:40 godziny. Decyzja, która zaskoczyła przede wszystkim Oliviera Jansonniego. „Nie spodziewaliśmy się wznowienia wyścigu, zwłaszcza po 1 godzinie i 40 wyścigach. To była prawdziwa niespodzianka, ale ostatecznie, ale na szczęście nie miało to większego wpływu na nasz wyścig. »

Zmierzamy do Le Mans

W przyszłym miesiącu WEC uda się do Sarthe na zawody 24 godziny Le Mans, najważniejszy wyścig w roku. Peugeot ma nadzieję na osiągnięcie dużego sukcesu u siebie, nawet jeśli zadanie zapowiada się trudne.

„Musimy pracować na rzecz 24-godzinnego wyścigu Le Mans, podkreśla dyrektor techniczny marki Lion. To naprawdę specyficzny tor, możemy spodziewać się innych rzeczy w porównaniu do Spa. Po testach w Le Mans dowiemy się, na czym naprawdę jesteśmy, mamy nadzieję, że będziemy konkurencyjni. »

CZYTAJ TAKŻE > Julien Andlauer, mistrz Raidillon: „Trzeba mieć silne serce! »

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz