Pier Guidi o hat-tricku Ferrari w Hyperpole: „Nie mogliśmy mieć nadziei na lepsze”

Trzeci w Hyperpole 6H wyścigu Imola, za swoimi kolegami z drużyny Antonio Fuoco i Robertem Shwartzmanem, Alessandro Pier Guidi wspomina grupowe występy Ferrari i patrzy w przyszłość na wyścig.

opublikowany 20/04/2024 à 19:26

Walenty GLO

0 Zobacz komentarze)

Pier Guidi o hat-tricku Ferrari w Hyperpole: „Nie mogliśmy mieć nadziei na lepsze”

Zdjęcie: Julien Delfosse / DPPI

Ferrari nie mogło sobie wymarzyć lepszego występu na rozpoczęcie weekendu u siebie. Dominująca od początku testów firma Maranello uderzył w sedno, strzelając genialnego hat-tricka podczas Hyperpole w tę sobotę, zapewniając pierwsze trzy miejsca w stawce na 6-godzinny wyścig Imola w tę niedzielę, którego start nastąpi o 13:00.

Trzeci i ostatni przedstawiciel czerwony i gialloAlessandro Pier Guidi powrócił do tego występu przed Tifosi i ma nadzieję na taki sam sukces po 6 godzinach, nawet jeśli spodziewa się nierównego wyścigu.

Alessandro Pier Guidi (Ferrari AF Corse nr 51), trzeci w Hyperpole w 6-godzinnym wyścigu na torze Imola: « To doskonała kwalifikacja dla zespołu. Antonio (Fuoco) przejechał bardzo dobre okrążenie. Wykonał bardzo dobrą robotę. Mieliśmy trochę problemów z czasami okrążeń, nawet podczas treningów swobodnych. Jesteśmy lepsi na długich przejazdach, jestem pewien, że jutro też będziemy. Trzecie miejsce to dobry początek.

Lepiej nie mogliśmy sobie wymarzyć przed naszą publicznością. Mam nadzieję, że im się spodoba i jutro postaramy się być w tym samym miejscu. Nie rozmawialiśmy o niczym (w zakresie strategii. Przyp. red.). Bardzo trudno jest coś zaplanować. Z doświadczenia wynika, że ​​za każdym razem, gdy coś planujemy, kończy się to niepowodzeniem. Czasami lepiej nie planować i spróbować. Oczywiście postaramy się zachować trochę więcej ostrożności między sobą, aby nie dać się złapać.

Jesteśmy konkurencyjni, więc wolę czysty wyścig. Będzie to trudne z organizacją ruchu i prawdopodobnymi neutralizacjami. Spodziewamy się dużej liczby żółtych żółtych torów lub samochodów bezpieczeństwa. Musimy więc zachować rozsądek i wykorzystać to na naszą korzyść. »

CZYTAJ TAKŻE > Pole position Antonio Fuoco: „naprawdę wyjątkowe okrążenie”

Walenty GLO

Dziennikarz. Reporter rajdowy (WEC, IMSA, ELMS, ALMS) i czasami F1 lub IndyCar.

0 Zobacz komentarze)