Pole position Antonio Fuoco: „naprawdę wyjątkowe okrążenie”

Dla kierowcy Ferrari zdobycie pole position w Imoli jest zawsze czymś wyjątkowym, jak wyjaśnił Antonio Fuoco po kwalifikacjach do 6-godzinnego wyścigu na torze Imola.

opublikowany 20/04/2024 à 17:40

Michaela Duforesta

0 Zobacz komentarze)

Pole position Antonio Fuoco: „naprawdę wyjątkowe okrążenie”

©DPPI

Kierowca Ferrari z numerem 50 AF Corse dobiegł prawie pół sekundy przed swoim najbliższym prześladowcą, Robertem Shwartzmanem w Ferrari z numerem 83. Alessandro Pier Guidi ukończył wymarzone kwalifikacje do zawodów Stabilny z trzecim miejscem. Fuoco chciał złożyć hołd nie tylko swojemu zespołowi, ale także Tifosi, zawsze obecnym za czerwonymi samochodami, szczególnie w Imola.

Po dobrych pierwszych okrążeniach, czy to w Q1, czy w fazie Hyperpole, Fuoco zdołał jeszcze poprawić swoje wyniki i uzyskać bezkonkurencyjny czas 1:29.466. Włoch nadal pozostaje ostrożny przed niedzielnym wyścigiem, zauważając dobre tempo niektórych przeciwników. TO Porsche Penske Motorsport, który umieścił swoje dwa samochody na czwartej i piątej pozycji, będzie mocnym rywalem.

Antonio Fuoco (Ferrari AF Corse nr 50), opiekun pole position w wyścigu 6 Hours of Imola: „Dziś rano w trzecim treningu czułem się dobrze, więc starałem się utrzymać jak największą koncentrację. Myślę, że samochód był dzisiaj bardzo dobry i udało mi się przejechać bardzo dobre okrążenie. To było naprawdę wyjątkowe okrążenie, przed wszystkimi Tifosi, którzy dali mi tego dodatkowego kopa, abym mógł atakować na 3% od początku do końca sesji.

Nie mogę w tym momencie powiedzieć, gdzie zrobiłem różnicę, ale odczucia w samochodzie były dobre, czułem, że to było dobre okrążenie, już pierwsze, ale potem mogłem poprawić kilka szczegółów na drugim szybkim okrążeniu i znalezienie tych kilku dziesiątych.

W wolnej praktyce widzieliśmy, że zarządzanie ruchem będzie dość trudne. To będzie długi wyścig, od samego początku musisz zachować spokój. Zaczynamy na dobrej pozycji z trzema samochodami z przodu, więc będziemy musieli dobrze sobie z tym poradzić. Nasi przeciwnicy wyglądają na dość szybkich w tempie wyścigowym, więc nie będzie to takie proste. Damy z siebie wszystko i zobaczymy, co się ostatecznie wydarzy! »

CZYTAJ TAKŻE > Fuoco zdobywa pole position w 6-godzinnym wyścigu Imola, zdobywając hat-tricka Ferrari u siebie

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz