Pole position dla Antonio Fuoco w Spa: „Wszystko jest kwestią uczuć”

Po zdobyciu pole position w Imola Antonio Fuoco robi to ponownie, tym razem podczas 6 Hours of Spa. Kierowca Ferrari nr 51 przeleciał nad Hyperpole, ustanawiając wynik 2'02"600.

opublikowany 10/05/2024 à 17:36

Yannisa Duvala

0 Zobacz komentarze)

Pole position dla Antonio Fuoco w Spa: „Wszystko jest kwestią uczuć”

Drugie pole position z rzędu dla #51 i Fuoco. ©DPPI

Antonio Fuoco, który w kwietniu ubiegłego roku zdobył pole position na torze Imola, ponownie to zrobił, uzyskując najlepszy czas w kwalifikacjach do 6-godzinnego wyścigu w Spa w tę sobotę. Kierowca modelu nr 51 przejechał fantastyczne ostatnie okrążenie, co pozwoliło mu wyprzedzić konkurencję Porsche nr 5 z 0″507, następnie wspomagany przez przystanek na torzeAlpine nr 35, który przedwcześnie zakończył sesję.

mimo Bop przeciwko nimThe Stabilny Ferrari zdołało wyrwać najlepszy czas z Hyperpole. Antonio Fuoco po raz kolejny pokazał, w jakim stopniu sublimuje tego 499P w ćwiczeniach kwalifikacyjnych.

„Miałem zaufanie do samochodu, dyszy włoski pilot. Od zeszłego roku, ilekroć muszę znaleźć czas, udaje mi się maksymalnie wykorzystać możliwości samochodu. Szczerze mówiąc, wszystko zależy od czucia samochodu. W samochodzie czułem się naprawdę dobrze. Jak dotąd bardzo dobrze nam się pracowało w ten weekend, jestem szczęśliwy. »

Ferrari ma trudności z wyścigiem?

Jeśli chodzi o 6-godzinne Spa w tę sobotę, mieszkaniec Cariati spodziewa się cierpień, szczególnie z powodu opon. „Myślę, że jutro będzie naprawdę trudno z oponami, dlatego będziemy musieli radzić sobie z nimi najlepiej, jak to możliwe, – wyjaśnia zainteresowana osoba. Podczas testów widzieliśmy, że było bardzo ciężko… Ale damy z siebie wszystko. Ciężko pracowaliśmy podczas weekendowych sesji, aby ulepszyć samochód. Jutro zobaczymy, gdzie dokładnie będziemy porównywani z innymi. » 

CZYTAJ TAKŻE >WIDEO: Wielki wypadek podczas kwalifikacji do 6 Hours of Spa

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz