Pierwszy Hyperpole i pierwszy rząd Shwartzmana na torze Imola: „Trochę się zagubiłem! »

Robert Shwartzman (AF Corse) po raz pierwszy wziął udział w sesji kwalifikacyjnej Hypercar (AF Corse) stanął w pierwszym rzędzie przed zachwyconymi fanami na torze Imola. Nowicjusz wspomina „niechlujną” sesję, która zakończyła się szczęśliwie.

opublikowany 20/04/2024 à 17:23

Doriana Grangiera

0 Zobacz komentarze)

Pierwszy Hyperpole i pierwszy rząd Shwartzmana na torze Imola: „Trochę się zagubiłem! »

© Frédéric Le Floc'h / DPPI

Czerwony, żółty, potem czerwony: Ferrari W sobotę strzelił hat-tricka podczas kwalifikacji do 6-godzinnego wyścigu Imola. Na swoim torze Prancing Horse wygrał wszystko, umieszczając swoje trzy wierzchowce na trzech pierwszych miejscach startu w niedzielę. Dwa oficjalne 499P w kolorze czerwonym są oddzielone prywatnym 499P AF Corse w żółtych barwach i pilotowanym przez Roberta Shwartzmana.

Rosjanin izraelski, który przeżywał swoją pierwszą sesję kwalifikacyjną w WEC (Yifei Ye prowadził Ferrari podczas kwalifikacji, pokonując 1812 km Kataru), pomimo nierównej sesji zdołał zapewnić sobie miejsce w pierwszym rzędzie, tuż za opiekunem pole position, Antonio Fuoco. Jeśli debiutant uważa, że ​​pole position na torze Imola było możliwe do osiągnięcia, pozostaje zadowolony ze swojego występu i już koncentruje się na jutrzejszym wyścigu.

Robert Shwartzman (AF Corse nr 83), drugi w kwalifikacjach na torze Imola : „Dobrze jest być w pierwszym rzędzie podczas moich pierwszych kwalifikacji do WEC i Hypercar. W sesji było trochę zamieszania z powodu czerwonej, a potem żółtej flagi, więc trochę trudno było ustawić odpowiednie okrążenia, ale ostatnie okrążenie było w porządku. Oczywiście nadal mamy nad czym pracować. Jutro jest wyścig, najważniejsza rzecz, więc teraz musimy dobrze przygotować strategię i to, co będziemy robić podczas wyścigu. Ale ogólnie jestem szczęśliwy, że jestem na linii frontu. »

„[Pole position] jest zawsze w zasięgu ręki. Myślę, że gdyby odbyła się kolejna sesja, byłoby trochę czyściej, myślę, że mógłbym walczyć o pole position. Ale ponieważ było trochę bałaganu, nie byłem w stanie odbyć wycieczki niezbędnej, aby w pełni zrozumieć, jak działa samochód. Pozostali kierowcy mają doświadczenie. Po raz pierwszy czuję [kwalifikacje] tym samochodem, więc byłem trochę zagubiony. Dlatego znalezienie czegoś przyzwoitszego zajęło mi więcej czasu. »

„Nie wiem [czy Ferrari otrzyma instrukcje dotyczące wyjazdu]. Nie omawialiśmy tego, ale normalnie powinniśmy być „wolni”. Zatem wszystko powinno być otwarte. Myślę, że Ferrari jest bardzo dobre, a nasz samochód jest jednym z najszybszych. »

Komentarze zebrane przez Doriana Grangiera

CZYTAJ TAKŻE > Fuoco zdobywa pole position w 6-godzinnym wyścigu Imola, zdobywając hat-tricka Ferrari u siebie

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz